Hokej: HKM Zvolen - HK Poprad 2:4 v 21. kole extraligy

streda, 12. november 2014 21:05 | Autor: TASR

HKM Zvolen - HK Poprad 2:4 (0:1, 1:1, 1:2))

Góly: 29. M. Chovan (Hraško, L. Jurík), 49. Brabenec (Puliš) - 11. Bartečko (Malina, T. Sýkora), 37. Boltun (Bartečko, T. Sýkora), 41. Matis (Hvila), 53. Paločko. Rozhodcovia Müllner - Holienka, Šefčík, vylúčení 6:3, navyše Kroták (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, zmeny: 1. bez L. Čierneho, 2674 divákov.

Zápas dvoch popredných mužstiev tabuľky mal zaujímavý prológ. Oficiálne do hľadiska rozlúčkovo zamával bývalý reprezentant, obranca Ladislav Čierny. Najskôr si obliekol dres so 40-kou symbolizujúcu jeho nedávne narodeniny, a potom si odbyl na ľade 40 sekúnd. Domáci sa mu mohli za jeho kariéru odvďačiť gólovým prídelom, no trápili sa strelecky a aj z tých najvyloženejších šancí nevedeli skórovať. V 2. min mal príležitosť Juraško, onedlho Podkonický, v 5. min nastrelil Michal Chovan hornú žŕdku. Popradčania cieľavedome išli za svojím cieľom naplno zabodovať a po dvoch tretinách mali k nemu aj dosť blízko. Viedli o jeden gól, v 11. min Bartečko vyrazenú strelu Malinu od modrej poslal do prázdnej bránky a v 37. min zasa nahodený puk Bartečka usmernil do siete Boltun. Zvolenčania stihli zareagovať v 29. min, a opäť to bolo po odrazenom puku, keď Hraškovu strelu poslal za chrbát Kostúra domáci špílmacher Chovan. Domácich mohla mrzieť aj nezužitkovaná presilovka trvajúca 106 sekúnd o dvoch hráčov, v ktorej najmä Chovan a Brabenec mohli na konci prvej tretiny vyrovnať. V druhej dvadsaťminútovke bola prevaha Zvolenčanov okatá, no málo efektívna, v 27. min nepremenil trestné strieľanie Síkela, v 26. min nastrelil Juraško pravú źŕdku, prekonať Kostúra mohol v 32. min aj Ďaloga. Popradskí 'kamzíci' mali lepší čuch na góly, navyše v v 9. min sa ocitol blízko gólu Obdržálek, tutovku nepremenil v 13-tej Mlynčár, v 17-tej v oslabení po samostatnom nájazde Hvila a aj Takáčova šanca v 36. min si žiadala účinnejšie zakončenie. Vstup do tretej tretiny zvládli Popradčania perfektne, v presilovke odskočili od súpera v 41. min o dva góly po tom, čo Hvila vystrelil a Matis doklepol puk do siete. Domáci sa nasmerovali na prehru, svetlo do ich útrpnej streľby vlial Brabenec nekompromisnou strelou pod žŕdku v 49. min, v 52. min Puliš nastrelil hornú žŕdku, no vietor z plachiet im zobral v 53. min Hraškom stečovaný príklep Paločka od modrej.