sobota, 27. február 2010 21:01 | Autor: TASR

Spišská Nová Ves prvýkrát v sezóne úspešná proti Pezinku

Astrum Levice - BK SPU Nitra 72:98 (16:22, 14:20, 19:30, 23:26)
Najviac bodov: Terlanda 16, Jurík 16, Blagojevič 11 - Hill 22, Votroubek 16, Tomek 15
TH: 16/14 - 20/12, fauly: 14 - 19, trojky: 4 - 6, rozhodovali: Gabara, Bohucký a Špirka, 1100 divákov

Úvodné štyri minúty boli vyrovnané (10:10), ale následné chyby domácich priviedli do vedenia favorizovanú Nitru. V druhom dejstve sa čoraz viac ukazovala podkošová sila hostí, ktorí v polčase viedli o 12 bodov. Nitrania v tretej štvrtine svoj náskok zveľadili. Záver stretnutia oba tímy už iba dohrávali.

BK Inter Bratislava - BK Svit 68:75 (20:26, 14:20, 19:19, 15:10)
Najviac bodov: Kucsa 17, Anderson 14, Štefanac 13 - Bajič 20, Findura 15, George 11
TH: 12/8 - 24/16, fauly: 26 - 16, trojky: 4 - 11, rozhodovali: Hlinka, Szibilla a Kurpaš, 700 divákov

V Bratislave sa zrodil prekvapujúci výsledok, domáce družstvo totiž najmä v prvom polčase zaostalo za súperom v obrane a prehrávalo už 34:46. Po zmene strán mal Svit až 17-bodový náskok (51:34) a až potom sa začali internisti spamätávať. Zdramatizovali zápas, keď v 38. min znížili na rozdiel jediného bodu 67:68, ale zvrat nedosiahli. Svit vyťažil aj z lepšej trojkovej streľby, čo bol jeho najväčší tromf na ceste k víťazstvu.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - AB Cosmetics Pezinok 80:72 (27:22, 19:15, 15:17, 19:18)
Najviac bodov: Baťka 22, Mielczarek 12, Mroz 12 - Jackson a Nicholson po 18, Snopko 14
TH: 18/12 - 9/6, fauly: 15 - 21, trojky: 12 - 8, rozhodovali: Zubák, Karniš a Daňo, 1000 divákov

Spišiaci nastrieľali v prvej štvrtine neuveriteľných osem trojok a keď v druhej desaťminútovke k tomu pridali i solídnu podkošovú hru, prvý polčas proti dobre hrajúcemu lídrovi zvládli a vyhrali ho 46:37. Po zmene strán sa hostia viackrát dostali k Spišiakom na dostrel, no tí všetky ataky odvrátili a Pezinok vo výbornom stretnutí zdolali 80:72.

MBK Rieker Komárno - BK Váhostav-SK Žilina 91:78 (22:24, 20:20, 25:18, 24:16)
Najviac bodov: Bannister 28, Madaj 21, Burrows 13 - Stojanovič a Bučák po 16, Nižný 12
TH: 22/19 - 5/4, fauly: 15 - 22, trojky: 8 - 10, rozhodovali: T. Lukáč, Margala a Lamoš, 630 divákov

Domáci basketbalisti sa počas celého prvého polčasu nevedeli dostať do tempa, hostia si udržiavali vždy mierny náskok. Aj po prestávke začali lepšie Žilinčania (viedli 49:44), ale v 25. min sa hráči Komárna na súpera dotiahli a zlepšením obrannej činnosti prebrali opraty do vlastných rúk. V 34. min viedli už 79:62 a o výsledku bolo rozhodnuté.