NBA: New York zdolal Denver a prerušil sériu prehier (2)

pondelok, 17. november 2014 11:05 | Autor: TASR

New York 17. novembra (TASR) - Basketbalisti New Yorku Knicks prerušili v nedeľu sedemzápasovú sériu prehier, keď v zápase zámorskej NBA triumfovali nad Denverom 109:93. O výsledku súboja dvoch doteraz trápiacich sa tímov rozhodla druhá štvrtina. V nej sa domáci prezentovali kvalitnou defenzívou, keď súperovi z Colorada dovolili za dvanásť minút hry premeniť iba jediný zo 16 pokusov z hry.

V útoku Knicks potiahli Carmelo Anthony s JR Smithom a New York už v polčasovej prestávke viedol 62:39. "Základom nášho úspechu bola dnes obrana. Nedovolili sme súperovi ľahké koše a potom sme skórovali z rýchlych kontier," hodnotil zápas Anthony, ktorí spolu so Smithom nastrieľali spoločných 56 bodov. Denver v novej sezóne pokračuje v slabých výkonoch, prehra v Madison Square Garden bola pre Nuggets siedma z predošlých ôsmich duelov.

Ani 44 bodov Kobeho Bryanta nestačilo Los Angeles Lakers, ktoré na domácej palubovke prehralo s Golden State 115:136. Bryant strávil na palubovke kalifornského derby iba tri štvrtiny a keďže sa k jeho streleckému koncertu nepridal nikto zo spoluhráčov, záverečnú časť už pri jasnom náskoku v prospech hostí z Oaklandu presedel na lavičke náhradníkov. Warriors predviedli príkladný tímový výkon, keď až sedem hráčov zaznamenalo dvojciferný počet bodov. Lídrom bol Stephen Curry, autor 30 bodov a 15 asistencií.

V defenzívne ladenom stretnutí vyhral Houston na palubovke Oklahoma City 69:65. Rockets si vylepšili bilanciu na 9 výhier, 1 prehra a spolu s Memphisom vedú ligu. Prekvapenie sa zrodilo v Miami, kde triumfovalo Milwaukee. Domácim v druhom zápase za sebou chýbal elitný rozohrávač Dwyane Wade, duel navyše vôbec nevyšiel jeho ofenzívnej dvojičke Chrisovi Boshovi, ktorý premenil z hry iba dva zo 17 pokusov a celkovo nastrieľal iba 10 bodov.