Hokej: HK Nitra - HC'05 Banská Bystrica 5:2 v 24. kole - sumár, text (2)

utorok, 18. november 2014 21:05 | Autor: TASR

Hokej: HK Nitra - HC'05 Banská Bystrica 5:2 v 24. kole - sumár, text (2) | zdroj: © TASR

Nitra 18. novembra (TASR) -

HK Nitra - HC'05 Banská Bystrica 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 7. Štefanka (Tománek, L. Novák), 11. Štefanka (L. Novák, Mráz), 27. J. Ručkay, 48. L. Novák (Štefanka, Mráz), 54. Slovák (M. Novák) - 22. Lamper (Bendík, Preisinger), 54. M. Hudec (Biro). Rozhodovali: Baluška - Novák, Gajan, vylúčení: 1:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2370 divákov.

Pod Zoborom sa hral od začiatku rýchly hokej, ktorý priniesol prvý gól v 7. minúte. Tománek našiel ideálnou prihrávkou Juraja Štefanku, ktorý jeho výzvu na gól bezu zaváhania prijal - 1:0. Ten istý hráč využil svoje postavenie na druhý gól aj v 11. minúte, v presilovke sa k nemu dostal odrazený puk po strele L. Nováka a pred prázdnou bránkou nemohol nedať - 2:0. Následne sa prihlásila o slovo aj Banská Bystrica, Hudec s Lamperom však úspešní neboli.

V 22. minúte sa však už "baranom" podarilo znížiť, nedôraz domácej defenzívy využil Lamper. Už o päť minút prinavrátil dvojgólový náskok domácim Jakub Ručkay, ktorý si vybojoval puk za bránkou a po zakončení spoza nej sa tešil zo šťastného gólu. Šancí pribúdalo, gól však do druhej sirény už nepadol.

Na ďalší presný zásah čakali diváci do 48. minúty. Hostia prepadli v útočnej tretine a protiútok dvoch na jedného vyriešil Štefanka gólovou prihrávkou Lukášovi Novákovi - 4:1. Nitra si poistila víťazstvo aj piatym gólom, jeho autorom bol v 54. minúte Slovák. Hosťom sa síce vzápätí podarilo skorigovať, keď Hudec dorazil do bránky vyrazený puk po strele Bira, no to bolo z ich strany všetko. Nitra sa tak tešila z triumfu 5:2.