Hokej: HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 4:3 pp v 26. kole - sumár, text

nedeľa, 23. november 2014 20:05 | Autor: TASR

Zvolen 23. novembra (TASR) -

HKM Zvolen - ŠHK 37 Piešťany 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly: 3. Jurík (Chovan, Hraško), 34. Hraško (Chovan, Škvaridlo), 47. Sloboda (Puliš, Brabenec), 62. Puliš (Brabenec) - 23. Pašek (Holovič, Kutálek), 35. Kutálek (Románek, Pašek), 50. Mišura (Holovič, Klempa). Rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, vylúčení: 6:6 navyše Jurík (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1184 divákov

Bežala len 3. minúta zápasu, keď Chovan našiel ideálne Juríka, proti ktorého strele nemal brankár Rybár šancu. O päť minút neskôr prihral Škvaridlo Slobodovi, tomu sa však nepodarilo zblízka skórovať. Následne sa rútil sám na hosťujúceho brankára Podkonický, svoje sólo však na gól nepremenil.

Hostia hrali v úvode druhého dejstva presilovku o dvoch hráčov, Holovič prihral Pašekovi a ten našiel odkrytý kút Šimkovej bránky - 1:1. V 34. minúte využili aj domáci svoju presilovú hru, keď Hraško delovkou prekonal Rybára a Zvolen opäť viedol. Nie však dlho, o necelú minútu po chybe obrany HKM vyrovnal na 2:2 Kutálek.

V záverečnej tretine domáci opäť využili početnú prevahu, keď Pulišovu strelu poslal do siete Sloboda. O tri minúty sa presadili aj hostia, spoza bránky sa bekhendom presadil Mišura. V následnom predĺžení rozhodol o víťazstve domácich po 61 sekundách Puliš.