Hokej: HC'05 B. Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 6:5 v 27. kole extraligy

utorok, 25. november 2014 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - MsHK DOXXbet Žilina 6:5 (2:3, 2:1, 2:1) po 2. tretine

Góly: 7. Kafka (Gachulinec), 20. Hudáček (Lamper), 34. Kadura (Zigo, Bendík), 39. Kadura (Gachulinec), 53. Kadura (Zigo, Róth), 60. Hudáček (Kytnár, Hudec) - 6. Valášek (Bajaník, Drevenák), 9. Kanko, 13. Kristek (Jindra, Dresler), 31. Lipovský (Haluza), 52. Kristek z tr. strieľania. Rozhodcovia Stano - Bogdaň, Korba, vylúčení 1:3, presilovky 0:0, v oslabení 0:2, zmeny: 13. Košarišťan za Wiikmana, 9. bez Jaborníka, 50. navyše Róth (všetci B. Bystrica), 1260 divákov.

V zápase mužsiev, ktoré si v predchádzajúcom kole urobili chuť, Bystričania v Poprade a Žilinčania doma s Košicami, sa rodilo dosť pobláznené skóre. V prvej trretine padlo päť gólov a hostia si tesné vedenie zaslúžili aj vďaka dvom gólom v oslabení. 'Barani' pôsobili neprebudene a mohli byť radi, že neprehrávali vyšším rozdielom. Skóre otvoril v 6. min Valášek ponad lapačku Wiikmana, o 70 sekúnd neskôr Kafka po ukážkovom blafáku vyrovnal, no o ďalšie necelé dve minúty Kanko po chybe Jaborníka v oslabení premenil samostatný nájazd. Početnú prevahu zbabrali domáci aj v 13. min, tentoraz sa podaril kiks Bambúchovi a Kristek ho vytrestal tým najlepším spôsobom. Z bránky sa pobral Wiikman, nahradil ho Košarišťan a zmena aspoň trochu pomohla. V 20. min, 34 sekúnd pred klaksónom Hudáček v tlačenici pred bránkou vpichol puk do siete a tento moment mal byť signál na lepšie časy. V 2. tretine však trápenie neprestalo, domáci inkasovali po Lipovského góle v 31. min, keď presne spoza Nicastra zaskočil Košarišťana. Našťastie pre 'baranov' strelil Kadura v 34. min pomerne lacný gól spoza kruhu od mantinelu a v 39. min zrovnal skóre Kadura po dorážke strely Gachulinca. Okrem gólov sa zrodilo množstvo ďalších šancí na oboch stranách, navyše v 23. min Kadura trafil žŕdku, na druhej strane v 34. min aj Rusnák. V tretej tretine ako prvý premárnil obrovskú šancu na vedenie hosťujúci Haluza v 43. min a na gól sa čakalo až do 52. min, keď Kristek premenil učebnicovým blafákom trestné strieľanie. O 21 sekúnd neskôr Kadura zavŕšil hetrik, opäť vyrovnal a napokon o troch bodoch rozhodol 20 sekúnd pred koncom v skrumáži Hudáček.