Analýzy NHL (02.03.): Výber zaujímavých zápasov

streda, 2. marec 2011 18:56 | Autor: Sport7 sk

Analýzy NHL (02.03.): Výber zaujímavých zápasov | zdroj: Sport7, foto SITA

Po včerajšej prestávke, ktorá bola spôsobená menšími technickými problémami na našej strane pokračujeme dnes v našich tradičných analýzach k zápasom NHL. Opäť sme vybrali tri zaujímavé zápasy pre tipujúcich. Nech sa páči...

TORONTO MAPLE LEAFS - PITTSBURGH PENGUINS

Miernym favoritom stretnutia v Air Canada Center sú domáci hokejisti, hoci v posledných dvoch zápasoch vyšli bodovo naprázdno. Maple Leafs sa s Penguins stretli v tejto sezóne len raz a to pár dni dozadu - 27.februára. Vtedy hrali tiež na domácom ľade a prehrali 5:6 po predĺžení. V dnešnom nočnom zápase budú chcieť túto prehru odčiniť. V poslednom odohratom zápase prehrali v Atlante 2:3 tiež po predĺžení. Pre Penguins bol posledný odohratý zápas práve ten spomínaný na ľade Toronta, čiže v Air Canada Centre sa predstavia po druhýkrát za sebou.

CHICAGO BLACKHAWKS - CALGARY FLAMES

Domáci "Jastrabi" nebudú chcieť v United Center prísť o sériu svojich víťazstiev, neprehrali totiž už 5 zápasov za sebou. Naposledy sa tešili z výhry 4:1 na ľade Minnesoty. K tejto výhre im opäť pomohlo aj duo Slovákov v zostave. Hossa aj Kopecký si pripísali po jednom góle. Calgary má na konte dve víťazstvá za sebou, pričom Flames ani pri jednom z týchto víťaztiev neinkasovali! Jedno je isté - v tomto stretnutí proti sebe nastúpia mužstvá, ktorým sa v poslednej dobe veľmi darí. Zápas to bude teda určite veľmi vyrovnaný.

• 2-7 je pomer víťazstiev a prehier z posledných 9 zápasov Calgary proti Chicagu

Náš tip: víťazstvo Chicaga [ kurz 1,80 na BetClic ] alebo UNDER 5,5 [ kurz 1,80 na BetClic ]

ANAHEIM DUCKS - DETROIT RED WINGS

V treťom z našich vybraných zápasov sú misky váh naklonené mierne na stranu hostí. "Káčerom" sa posledným tesným víťazstvom 3:2 nad Coloradom podarilo prerušiť niekoľkozápasovú sériu prehier. Detroit odchádzal s plným počtom bodov z Los Angeles za víťazstvo 7:4, predtým Red Wings triumfovali v Buffale 3:2 po samostatných nájazdoch.

• Bilancia Anaheimu Ducks je: 33-25-5