Hokej: HK Nitra - HK Orange 20 5:1 vo vloženom zápase - sumár, text

štvrtok, 27. november 2014 20:05 | Autor: TASR

Nitra 27. novembra (TASR) - Hokejisti HK Nitra triumfovali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipsport extraligy nad HK Orange 20 5:1. Po zisku troch bodov sa tak vyšvihli do čela tabuľky, druhé sú priebežne majstrovské Košice, tretia priečka patrí Popradu.

HK Nitra - HK SR 20 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)

Góly: 1. Tománek (Stümpel), 5. Mráz (Mezei, Milo), 8. Stümpel (Nádašdi), 18. Pupák (Mráz, Štefanka), 21. L. Novák (Tománek, Stümpel) - 53. Skalický. Rozhodovali: Jura - Bogdaň, Jobbágy, vylúčení na 2 min: 7:1, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, 1353 divákov

Nitra: Lakosil (30. Kusý) - Ordzovenský, Nádašdi, M. Novák, Bednár, Milo, Mezei, Kuzma, König - Tománek, Stümpel, L. Novák - J. Ručkay, Slovák, H. Ručkay - R. Mráz, Štefanka, Pupák - Piačka, Lelkeš, Bajtek

SR 20: Okoličány (20. Godla) - Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, Mendrej, Fekiač, Gula, Varga, Mendrej - Petráš, Kabáč, Skalický - Koyš, Sukeľ, Briestenský - Hrušík, Halama, Galis - Giľák, Tábi

Nitra sa s mladými reprezentantami dostala do vedenia už po 28 sekundách hry hneď z prvej akcie, Tománek dostal ideálnu prihrávku od Stümpela a otvoril skóre. O štyri minúty viedli domáci 2:0, Mezei poslal puk na bránu hostí a Mráz ju tečoval do siete. V 8. minúte videli diváci tretí nitriansky gól, Stümpel po prihrávke od Nádašdiho z vlastného obranného pásma vystrelil z ľavého kruhu a prekonal Okoličányho. Skóre prvej časti stretnutia uzavrel v 18. minúte Pupák po spolupráci Štefanku s Mrázom - 4:0.

Aj v druhej tretine dosiahli Nitrania rýchly gól, po 37 sekundách prekonal čerstvého striedajúceho brankára hostí Godlu blafákom Lukáš Novák a to bolo v podaní oboch cekov v tejto časti stretnutia všetko. Za zmienku stojí, že oba celky prestriedali v druhej tretine brankárov.

V 52. minúte sa gólu dočkali aj hostia, v presilovej hre vystrelil od modrej čiary Koyš a Skalický tečoval puk za Kusého chrbát. Nitra tak "dvadsiatku" zdolala 5:1.