Lyžovanie-beh: Procházková i Mlynár v kvalifikácii šprintu výrazne zaostali (2)

sobota, 29. november 2014 11:05 | Autor: TASR

Kuusamo 29. novembra (TASR) - Slovenskej reprezentantke Alene Procházkovej nevyšiel vstup do novej sezóny Svetového pohára v behu na lyžiach. V ouvertúre seriálu v rezorte Ruka vo fínskom Kuusame v sobotu nepostúpila z kvalifikácie šprintu klasickou technikou medzi elitnú tridsiatku. V eliminácii stroskotal aj jej krajan Peter Mlynár.

Procházková obsadila na trati dlhej 1,4 km až 62. miesto s výraznou stratou 22,23 s na víťaznú Nórku Ingvild Flugstad Östbergovú. Od postupu ju delilo vyše osem sekúnd. Kvalifikácia sa skončila totálnym triumfom reprezentantiek Nórska, ktoré obsadili prvých šesť priečok. Predstavilo sa 73 pretekárok. Mlynár skončil v konkurencii 87 štartujúcich až na 76. pozícii. Na prvého Rusa Alexandra Panžinského stratil priepastných 14 sekúnd, na postup takmer deväť.

Vyraďovacia časť šprintu odštartuje o 12.00 SEČ. V nedeľu majú ženy v Kuusame na programe beh na 10 km a muži na 15 km klasicky.

SP v behu na lyžiach, Ruka - šprint klasicky:

muži - kvalifikácia: 1. Alexander Panžinskij (Rus.) 2:38,35 min, 2. Sondre Turvoll Fossli (Nór.) +0,20, 3. Paal Golberg (Nór.) +0,68, ..., 76. Peter MLYNÁR (SR) +14,00

ženy - kvalifikácia: 1. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) 2:59,79 min, 2. Celine Brun-Lieová (Nór.) +2,90, 3. Marit Björgenová (Nór.) +3,14, ..., 62. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) +22,23

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v texte a vo výsledkoch.