Hokej: ŠHK 37 Piešťany - HK Nitra 2:3 pp a sn v 29. kole extraligy

nedeľa, 30. november 2014 20:05 | Autor: TASR

Piešťany 30. novembra (TASR) -

ŠHK 37 Piešťany – HK Nitra 2:3 pp a sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 9. Kutálek, 21. Holovič (Mišura, Klempa) – 10. Milo (Pupák, Mráz), 49. H.Ručkay (J.Ručkay), rozhodujúci nájazd Slovák. Rozhodovali: Orolin - Bednár, Gavalier, vylúčení: 7:7, navyše: Románek 5+DKZ napadnutie hlavy a krku – Lelkeš 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1375 divákov

V Piešťanoch sa začalo hrať vo vysokom tempe. Ako prvý ohrozil Lakosila spoza brány Kutálek. V 8. minúte išiel na trestnú lavicu Kotaška, Nitra hrala presilovku, ale zlú rozohrávku vystihol Kutálek a zo samostatného nájazdu otvoril skóre – 1:0. V tej istej presilovke však Nitra ešte stihla vyrovnať, keď bol medzi kruhmi nikým nekrytý Milo a pomedzi nohy prekonal Šúreka – 1:1. V závere tretiny ešte zazvonila konštrukcia domácej brány po strele Mezeia.

Úvod do druhej časti patril Piešťanom a už po 25 sekundách ťažil zo skvelej práce Klempu Holovič a spomedzi kruhov poslal domácich do vedenia. Gól dal domácim krídla a pred Lakosilom bolo horúco. S pribúdajúcim časom pribudla na ľade aj nervozita a takisto aj vylúčenia. V polovici 36. minúty putoval predčasne pod sprchy Románek za napadnutie hlavy a krku a Nitra dostal možnosť päťminútovej presilovky. Okrem Piačeka, ktorý nezakončil dobre si nič vo výhode nevypracovala, práve naopak, mohli udrieť "havrani" ale Lakosil hostí podržal.

Z päťminútovej presilovky si Nitra ešte pol minúty preniesla do tretej časti, tu však nevyužila. Tlak hostí však stúpal. Bajtekov blafák sa ešte neujal, ale v 49. minúte vybojoval puk J. Ručkay, prihral pred bránku H. Ručkayovi a ten vyrovnal. Nitra mala naďalej navrch a po chybe ju mohol v oslabení poslať do vedenia Štefanka, ale nájazd nepremenil. Keď ani strela Holoviča neprešla za Lakosilov chrbát, prišlo na rad predĺženie a po ňom a nájazdy.

V nich sa z hostí presadil Slovák a H. Ručkay, zatiaľ čo domáci hráči nepremenili a Nitra si tak pripisuje víťazstvo po nájazdoch.