Lyžovanie-SP: Hospová vyhrala slalom, prvý triumf od marca 2008: "Mám dosť" -SÚH

nedeľa, 30. november 2014 23:05 | Autor: TASR

Aspen 30. novembra (TASR) - Rakúska lyžiarka Nicole Hospová senzačne vyhrala druhý slalom rozbehnutej Svetového pohára. V americkom Aspene 31-ročná pretekárka dobyla náročný svah umnou jazdou v rozbitej trati po 7. mieste v 1. kole. Preteky sa išli bez účasti slovenských zjazdárok. Pôvodne mala štartovať Veronika Velez-Zuzulová, ale na tréningu si zranila meniskus a v utorok absolvuje v Bratislave operáciu.

Po 1. kole bola na čele Američanka Mikaela Shiffrinová, v závese za ňou nasledovali ďalšie favoritky, Slovinka Tina Mazeová so stratou 11 stotín a Rakúšanka Kathrin Zettelová (+0,21 s). V druhej jazde však prvé dve spravili chyby a klesli v poradí, Zettelová zvolila opatrnejší variant, zostala tretia (+0,95) a je na čele Svetového pohára. Na druhé miesto sa prebojovala Švédka Frida Hansdotterová (+0,19), ktorá je priebežne na čele slalomu.

Hospová je úspešná pretekárka a v roku 2007 vyhrala aj celý SP. V pretekoch seriálu však slávila svoj predchádzajúci triumf ešte v januári 2008... "Je to senzačné, toto som nečakala. V slalome som nebola až tak hore, aj keď pred dvoma týždňami v Levi som naznačila, že sa lepším. Toto víťazstvo si veľmi vážim aj preto, že to bol mimoriadne ťažký slalom a má teda dosť," vyznala sa pre Eurosport Hospová, ktorá v slalome stála naposledy na stupňoch víťaziek v marci 2009, teda viac ako pred piatimi rokmi.

Výsledky slalomu SP v Aspene:

1. Nicole Hospová (Rak.) 1:44,90 (50,28-54,62), 2. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,19 (50,10-54,99), 3. Kathrin Zettelová (Rak.) +0,95 (49,67-56,18), 4. Maria Pietilä-Holmnerová (Švéd.) +1,05, 5. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,08, 6. Šárka Strachová (ČR) +1,17, 7. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +1,29, 8. Marie-Michele Gagnonová (Kan.) +1,38, 9. Tina Mazeová (Slovin.) +1,69, 10. Bernadette Schildová (Rak.) +1,73.