NBA: Golden State vyhralo 11. zápas v sérii a vyrovnalo 42 rokov starý rekord(2)

piatok, 5. december 2014 10:05 | Autor: TASR

New York 5. decembra (TASR) - Basketbalisti Golden State zaznamenali už jedenáste víťazstvo v zámorskej NBA v rade. V noci na piatok si Warriors poradili doma s New Orleans hladko 112:85 a s bilanciou 16-2 kraľujú celej súťaži.

Klayovi Thompsonovi, autorovi 23 bodov, kvalitne sekundoval rozohrávač Stephen Curry, ktorý okrem 19 bodov rozdal spoluhráčom aj 11 asistencií. "Dnešné víťazstvo má pre nás veľkú hodnotu, pretože okrem kvalitného útoku sme sa prezentovali veľmi dobrou defenzívou a nebezpečného súpera sme udržali na dištanc," komentoval duel domáci tréner Steve Kerr. Tím z Oaklandu jedenástym triumfom za sebou zároveň vyrovnal 42 rokov starý klubový rekord. Na úspech hostí nestačilo ani 30 bodov a 15 doskokov Anthonyho Davisa.

Cleveland oplatil New Yorku prehru z úvodného dňa novej sezóny a vyhral piate stretnutie za sebou. Diváci v Madison Square Garden videli strelecký koncert hosťujúceho Kyrieho Irvinga, ktorý si s 37 bodmi vytvoril nové tohtosezónne maximum. Zlatý medailista zo svetového šampionátu v Španielsku bol zároveň autorom víťazného koša 10,2 sekundy pred záverečným klaksónom. Domáci si potom mohli aspoň vynútiť predĺženie, ale trojkový pokus Carmela Anthonyho nebol presný. Knicks majú po štvrtku bilanciu 4-16, čo znamená najhoršiu prvú štvrtinu základnej časti v klubovej histórii.

Naopak, darí sa Portlandu, Blazers zdolali Indianu a dosiahli dvanáste víťazstvo z ostatných trinástich stretnutí. Lídrom oregonského klubu bol s 23 bodmi rozohrávač Damian Lillard.