Lyžovanie-beh: Procházková v Lillehammeri nepostúpila z kvalifikácie

piatok, 5. december 2014 13:05 | Autor: TASR

Lillehammer 5. decembra (TASR) - Slovenská reprezentantka Alena Procházková nepostúpila z kvalifikácie v šprinte voľnou technikou na piatkových pretekoch Svetového pohára v behu na lyžiach. Na druhom podujatí sezóny v nórskom Lillehammeri obsadila v eliminácii 46. miesto so stratou 12,94 s na víťaznú Nórku Marit Björgenovú a neprebojovala sa tak medzi elitnú tridsiatku.

Kvalifikácia sa skončila totálnym triumfom reprezentantiek Nórska, ktoré obsadili prvých päť priečok. Za Björgenovou nasledovali jej krajanky Ingvild Flugstad Östbergová a Maiken Caspersen Fallaová.

SP v behu na lyžiach, Lillehammer - šprint voľnou technikou:

ženy - kvalifikácia: 1. Marit Björgenová 2:57,50, 2. Ingvild Flugstad Östbergová +2,08, 3. Maiken Caspersen Fallaová (všetky Nór.) +2,62,... 46. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) +12,94