V NHL hviezdili slovenskí hokejisti

nedeľa, 6. marec 2011 09:30 | Autor: TASR

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera je na nezastavenie. Dvadsaťštyriročný zadák tímu zámorskej NHL Buffalo Sabres pokračoval aj v sobotu v zbieraní bodov, v dueli na ľade Philadelphia Flyers prispel k triumfu svojho tímu 5:3 jedným gólom i asistenciou.

Sekera zaznamenal v ostatných štyroch zápasoch dovedna už osem kanadských bodov za dva góly a šesť presných prihrávok, celkovo sa v sezóne dostal na bilanciu 3+17. Slovenský obranca vynechal pred touto úspešnou sériou tri duely, v ktorých ho tréner Lindy Ruff posadil na tribúnu.

Okrem Sekeru sa do štatistík zapísali aj ďalší traja Slováci. Útočník Marián Hossa prispel rovnako jedným gólom i asistenciou k víťazstvu Chicaga v Toronte (5:3), jednu presnú prihrávku si pripísal aj jeho spoluhráč Tomáš Kopecký. Kapitán Bostonu Zdeno Chára strelil v domácom súboji proti Pittsburghu svoj 11. gól v sezóne, Bruins napokon podľahli "tučniakom" 2:3 po predĺžení. V akcii bol v sobotu aj brankár Colorada Peter Budaj, ktorý v 29. min duelu s Edmontonom nahradil svojho kolegu Briana Elliotta. Ten predtým inkasoval štyrikrát. Budaj zlikvidoval počas viac ako 31 minút 11 z 12 striel súpera, Avalanche podľahli Oilers jednoznačne 1:5.

Výsledky úvodných sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders - St. Louis 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Philadelphia - Buffalo 3:5 (2:0, 1:3, 0:2) - Andrej Sekera (Buffalo) 1+1
Los Angeles - Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Boston - Pittsburgh 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 1+0
Toronto - Chicago 3:5 (0:3, 1:2, 2:0) - Marián Hossa 1+1, Tomáš Kopecký (obaja Chicago) 0+1
Atlanta - Florida 4:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 2:2 - 1:0)
Tampa Bay - Montreal 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Phoenix - Detroit 5:4 po sam. nájazdoch (1:2, 0:2, 3:0 - 0:0, 1:0)
Colorado - Edmonton 1:5 (0:2, 1:2, 0:1) - Peter Budaj (Colorado) nahradil v bránke v 29. min Briana Elliotta a v zostávajúcom priebehu inkasoval jeden gól z 12 striel (úspešnosť zákrokov 91,7 percenta)
San Jose - Dallas 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)