Barcelona si poradila so Zaragozou 1:0

nedeľa, 6. marec 2011 10:30 | Autor: TASR

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 27. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División nad Realom Zaragoza najtesnejším rozdielom 1:0.

Tri body pre "blaugranas" zabezpečil tesne pred polčasovou prestávkou v 43. min Seydou Keita. Barcelona má aktuálne na čele tabuľky 10-bodový náskok pred druhým Realom Madrid, ten má však nedeľňajší zápas k dobru.

Valencia zvíťazila na pôde Realu Mallorca 2:1. Oba góly hostí zaznamenal mladý španielsky stredopoliar Pablo Hernández. Vo večernom dueli si Atlético Madrid poradilo na domácom ihrisku so štvrtým Villarrealom (3:1) a posunulo sa na 6. priečku. Madridčanov gólovo potiahli tri ofenzívne hviezdy mužstva José Antonio Reyes, Sergio Agüero a Diego Forlán, v hosťujúcom drese sa presadil Giuseppe Rossi.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 27. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

FC Barcelona - Zaragoza 1:0 (0:0)
Gól: 43. S. Keita

Mallorca - Valencia 1:2 (1:1)
Góly: 31. Ramis (z pok. kopu) - 33. a 56. Pablo Hernández

Atlético Madrid - FC Villarreal 3:1 (1:1)
Góly: 5. Reyes, 69. Agüero, 72. Forlán - 34. G. Rossi