Jágr odohral 1500. duel, gólom a asistenciou zariadil triumf New Jersey

utorok, 9. december 2014 08:05 | Autor: TASR

Jágr odohral 1500. duel, gólom a asistenciou zariadil triumf New Jersey | zdroj: © TASR

New York 9. decembra (TASR) - Hokejisti New Jersey Devils zvíťazili v pondelkovom zápase zámorskej NHL na ľade Caroliny 2:1.

Najväčšiu zásluhu mal na tom český veterán Jaromír Jágr, ktorý v noci na utorok odohral svoj jubilejný 1500. duel v základnej časti profiligy. Ku gólu pridal aj asistenciu, celkovo má na svojom konte v NHL 1772 kanadských bodov (710+1062). Obranca domácich Andrej Sekera strávil na ľade 23:24 min a bol druhým najvyťaženejším hráčom "hurikánov".

St. Louis zdolalo Floridu 4:2, 32 úspešnými zásahmi sa v domácej bránke prezentoval kanadský veterán Martin Brodeur. Útočník "panterov" Tomáš Kopecký na neho vyslal päť streleckých pokusov, čo bolo najviac spomedzi hosťujúcich hráčov.

V treťom pondelkovom zápase vyhral New York Rangers nad Pittsburghom 4:3 po predĺžení.

Sumáre NHL:

NY RANGERS - PITTSBURGH 4:3 pp (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 24. Miller (St. Louis, Moore), 29. Nash (Zuccarello, Brassard), 53. Hayes, 64. Klein (McDonagh, Moore) – 13. Spaling (Crosby, Downie), 56. Malkin (Sutter, Comeau), 56. Downie (Spaling, Scuderi). Brankári: Lundqvist - Fleury, strely na bránku: 29:35, 18.006 divákov.

CAROLINA - NEW JERSEY 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 28. Faulk (Nestrašil, Hainsey) – 35. Jágr (Gomez), 40. Henrique (Jágr, Gomez). Brankári: Ward - Schneider, strely na bránku: 40:16, 9815 divákov.

ST. LOUIS - FLORIDA 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)

Góly: 12. Lapierre (Porter, Reaves), 18. Cole (Lehterä, Tarasenko), 59. Porter (Jackman), 60. Šťastný – 36. Bjugstad (Fleischmann, Gudbranson), 55. Ekblad (Jokinen, Campbell). Brankári: Brodeur - Luongo, strely na bránku: 28:34, 17.330 divákov.

Slováci v akcii:

Tomáš Kopecký (Florida) 11:08 0 0 0 -1 5 0
Andrej Sekera (Carolina) 23:24 0 0 0 0 2 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/