Rangers proti Philadelphii už aj s Gáboríkom v zostave

nedeľa, 6. marec 2011 20:00 | Autor: TASR

Slovenský útočník Marián Gáborík sa po otrase mozgu vrátil do zostavy New York Rangers v nedeľňajšom domácom súboji NHL proti Philadelphii. Rangers vedú po I. tretine 2:0 a Gáborík zatiaľ počas vyše 4 minút strávených na ľade raz vystrelil na bránku hostí, ktorí sú lídrami vo Východnej konferencii NHL.

Dvadsaťdeväťročný Gáborík utrpel otras mozgu v zápase proti Pittsburghu 13. februára po zrážke s Brooksom Orpikom. Následne odohral ešte dva zápasy, keďže netušil, aký druh zranenia utrpel. Potom nútene vynechal viac ako šesť celých stretnutí. Práve v súboji proti Philadelphii 20. februára Gáborík po prvej tretine skonštatoval, že sa necíti dobre a do ďalšieho priebehu zápasu už nenastúpil. Trenčiansky odchovanec Gáborík má v tejto sezóne zámorskej profiligy na konte 17 gólov a 21 asistencií v 47 zápasoch. Pred nedeľňajším nástupom do zostavy newyorských jazdcov korčuľoval s tímom v tréningoch už štyri dni bez toho, že by sa u neho objavovali symptómy otrasu mozgu.