Hokej: HC'05 B. Bystrica - HC Košice 2:3 v 32. kole extraligy

utorok, 9. december 2014 20:05 | Autor: TASR

Hokej: HC'05 B. Bystrica - HC Košice 2:3 v 32. kole extraligy | zdroj: © TASR

HC'05 B. Bystrica - HC Košice 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Góly: 16. Hudáček (Biro, Hudec), 54. Handzuš (Nicastro, Hudec) - 26. Bicek (Češík, Cebák), 29. Bartánus z tr. strieľania, 45. Lapšanský (Jánošík), rozhodcovia Jonák, D. Konc - Holienka, Stanzel, vylúčení 4:4, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, 2426 divákov.

Zápas mužstiev z druhej a tretej priečky tabuľky vyvolal značný záujem aj preto, že za banskobystrických 'baranov' nastúpil Michal Handzuš. Zahral si centra v štvrtom útoku, no tréneri ho nasadzovali v presilovkách i oslabeniach. Od začiatku sa množilo dosť nepresností, no aj šancí, z ktorých mohlo padnúť oveľa viac gólov ako jeden v prvej tretine. Aj tomu v 16. min pomohli korčule Hudáčka, do ktorých trafil obranca Biro. Videozáznam potvrdil regulárnosť a do kabíny si odniesli domáci jednogólový náskok. Druhá tretina bola v znamení veľkého útlmu 'baranov'. Prebrali sa až po tom, keď im súper strelil dva góly, o ten prvý sa postaral Bicek s veľkou dávkou šťastia, keď si ho pred bránkou našiel stečovaný puk od korčule čiarového rozhodcu. V 29. min sa Bartánus pekne preštrikoval pred bránku, fauloval ho Jaborník a z trestného strieľania sa Bartánus nemýlil. Na oboch stranách zachytali obaja brankári Wiikman a Melicherčík a všetky góly ovplyvnili nepredvídateľné situácie. Šancí sa zrodilo ako maku a jednu z nich mal v 33. min aj Handzuš, keď takmer tečoval puk po buly do bránky. V tretej tretine bolo úsilie vyrovnať ú domácich zrejmé, sľubne namieril Kytnár v 42. min, lapačka Melicherčíka však puk spoľahlivo ukryla. V 45. min sa ukázal v plnej paráde Lapšanský, svoj únik zakončil 'vešiakom' pod žŕdku a na tomto góle sa podpísala aj nesúrodá obrana domácich. Onedlho sa zrodilo dvojnásobné vylúčenie 'baranov', ponúkli súperovi 108-sekúndovú presilovku o dvoch hráčov, skórovať však mohol v nej po prečíslení White. Košičania ďalší gól nepridali po šanci Hrnku, početnú prevahu úplne zbabrali a ponechali tak domácim nádej na zvrat. Napokon Košičania osemzápasovú víťaznú sériu Banskobystričanov pretrhli, aj keď s komplikáciou, o ktorú sa postaral v 54. min Handzuš po šikovnom teči strely Nicastra. V 56. min mal na hokejke vyrovnanie Kytnár, zblízka netrafil, blízko ku gólu mali Bambúch, White a úžitok už nepriniesla ani 30-sekundová power play.