NBA: Oklahoma využila absenciu Jamesa a zdolala Cleveland (2)

piatok, 12. december 2014 11:05 | Autor: TASR

New York 12. decembra (TASR) - Basketbalisti Oklahomy City zdolali v noci na piatok v zámorskej NBA na domácej palubovke Cleveland 103:94 a natiahli sériu víťazstiev na štyri zápasy. Thunder dokonale využili absenciu najlepšieho hráča súpera LeBrona Jamesa, ktorý vynechal štvrtkový duel pre problémy s ľavým kolenom.

Lídrom domácich bol rozohrávač Russell Westbrook, autor 26 bodov, 8 asistencií a 7 doskokov. Kvalitne mu sekundovala jeho útočná dvojička Kevin Durant, najužitočnejší hráč uplynulej sezóny zaznamenal 8 zo svojich 19 bodov v záverečných dvoch minútach duelu.

Oklahoma najmä z dôvodu zranení Westbrooka a Duranta prehrala 12 z úvodných 15 stretnutí novej sezóny. Od ich návratu na palubovky sa však Thunder dostávajú do formy, keď triumfovali v šiestom z uplynulých siedmich zápasov. "Zlepšujeme sa. V každom jednom zápase nám to v defenzíve i ofenzíve funguje lepšie. Verím, že smolu na zranenia sme si už vyčerpali a ostaneme všetci zdraví," hodnotil ostatné výkony mužstva Durant.

Pri neúčasti Jamesa strelecky potiahol Cleveland rozohrávač Kyrie Irving, ale na 20 bodov potreboval z poľa až 21 pokusov. "LeBron nám samozrejme chýbal, ale musíme byť schopní odohrať kvalitné stretnutie aj bez neho. A to sa dnes nestalo," krútil nespokojne hlavou Irving. Cleveland zaznamenal prvú prehru v decembri a pretrhol sériu ôsmich víťazstiev.

Dramatické stretnutie videli diváci v Sacramente, kam zavítal Houston. Z hlavného mesta Kalifornie napokon odchádzali spokojnejší hostia z Texasu, ktorí triumfovali 113:109 po predĺžení. Najväčšiu zásluhu mal na tom James Harden. Najlepší strelec aktuálnej sezóny najskôr presným trojkovým pokusom 20 sekúnd pred koncom poslal duel do predĺženia a potom v nadstavenom čase sám nastrieľal 12 z 18 bodov svojho tímu. Zlatý medailista zo svetového šampionátu v Španielsku celkovo zaznamenal 44 bodov a utvoril si nové tohtosezónne maximum.