Hokej: HC'05 B. Bystrica - HK Nitra 1:0 v 33. kole extraligy

piatok, 12. december 2014 20:05 | Autor: TASR

Hokej: HC'05 B. Bystrica - HK Nitra 1:0 v 33. kole extraligy | zdroj: © TASR

HC'05 B. Bystrica - HK Nitra 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 16. Hudec (Cohen, Handzuš). Rozhodcovia Homola, Čech (obaja ČR) - Gajan, Holienka, vylúčení 4:4, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, 2112 divákov

Obe mužstvá mali jedno spoločné, v predchádzajúcom kole prerušili víťazné ťaženie po prehrách na domácom ľade a vo vzájomnom zápase sa pokúšali aspoň čiastočne rehabilitovať. 'Barani' čelili ďalšiemu tabuľkovo lepšiemu mužstvu a po Košiciach to bol ich druhý vážny test za sebou. Tentoraz zo seba vyžmýkali viac hokejovej šťavy, boli agresívnejší, na pohľad rýchlejší a zaslúžili si aj odmenu v podobe úvodného gólu. V 16. min im pomohla presilovka a aj trochu šťastia, keď Cohenova strela od modrej si našla cestu, aj za pomoci dobre pracujúceho Handzuša pred bránkou, až k Hudecovi a kapitán sa nemýlil. Odvtedy sa na ďalší gól čakalo márne a hokeju, aj keď mu v druhej tretine pribudlo viac vzruchu, chýbalo pravé korenie. Na gólové príležitosti vychádzal pomer v podstate rovnovážne, efektívnejšiemu zakončeniu však chýbala razantnosť a presnosť. V 5. min L. Novák zblízka narazil na výstroj Wiikmana, z domácich mali najbližšie ku gólu Kadura v 14-tej a Preisinger o dve minúty neskôr. V druhej tretine sa zvýšili obrátky na oboch stranách, v 24. min chyba M. Nováka nepomohla Zigovi skórovať a v 30. min L. Novák v dobrom postavení mieril len slabo do Wiikmana. Aj strelu H. Ručkaya v 31. min pritiahol Wiikman ako magnet a začalo byť otázne, kto vymyslí recept na oboch gólmanov a zvýši napätie. V 35. min vyskočil Bednár z trestnej lavice a Biro mal čo robiť, aby ho v poslednej chvíli v samostatnom nájazde skrotil. Streleckú spŕšku strednej časti hry zakončili Tománek na jednej a Jaborník na druhej strane a obaja v podstate len pokračovali v neschopnosti pretlačiť puk za brankársky chrbát. V tretej tretine strela Stümpela v 42. min trafila len bočnú sieť, Nitranom nepomohla vyrovnať ani presilovka od 48. min a hneď keď sa skončila, tak v prečíslení Hudec napálil puk v šanci len do Lakosila. Víťaznú istotu mohol pridať v 54. min aj Kadura a keďže jeho strelu Lakosil vyrazil a v 58. min nedotiahli brejk White a Kafka, skóre sa už nezmenilo, ani po tom, čo 1:51 min pred koncom s jedným prerušením sa začala power play hostí a Mezei spálil 12 sekúnd pred koncom tutovku.