Analýzy NHL (12.03.): Výber zaujímavých zápasov

sobota, 12. marec 2011 19:19 | Autor: Sport7 sk

Analýzy NHL (12.03.): Výber zaujímavých zápasov | zdroj: Sport7, foto SITA

Je už tradíciou, že sobotňajšia ponuka zápasov v NHL je veľmi bohatá. V noci sa hrá až 10 stretnutí. My vám prinášame analýzu k trom z nich.

PHILADELPHIA FLYERS - ATLANTA THRASHERS

Philadelphia sa po niekoľkozápasovej sérii prehier vrátila na víťaznú vlnu, posledné 2 zápasy zvládli Flyers na výbornú. Najprv si doma poradili s Edmontonom 4:1 a potom si plný počet bodov priviezli aj z Toronta za víťazstvo 3:2. Počas dnešnej noci privítajú vo Wells Fargo Center Atlantu, ktorá v uplynulom kole prišla o body na domácom ľade s New Jersey (Trashers prehrali 3:2 po predĺžení). Zaujímavosťou je, že tri posledné stretnutia Trashers sa rozhodovali až v predĺžení, v dvoch prípadoch so šťastným koncom pre Atlantu. V tomto dueli by mali však jednoznačne dominovať domáci korčuliari.

NEW JERSEY DEVILS - NY ISLANDERS

Aj v druhej našej analýze, dejiskom ktorej bude Prudential Center, sú favoritom na víťazstvo domáci hokejisti. Devils zaváhanie na domácom ľade, kde naposledy prehrali s Ottawou 2:3, odčinili víťazstvom v Atlante, kde vybojovali v predĺžení výhru pomerom 3:2. Islanders nehrajú v poslednom čase v zlej forme, avšak silnejší sú v domácom prostredí, čo dokazujú aj posledné 2 víťazstvá, najskôr 4:3 po predĺžení s Torontom, potom aj 4:2 s Bostonom.

SAN JOSE SHARKS - NY RANGERS

Do rezidencie Sharks, do HP Pavilion, zavítajú "Jazdci" z New Yorku. Zdalo sa, že Rangers by mohli 2 víťazstvami, v Ottawe 4:1 a doma nad Philadelphiou 7:0, nabrať sebavedomie do ďalších stretnutí, no pribrzdila ich posledná prehra 2:5 v Anaheime. Sharks nastúpia už na šiesty zápas za sebou v HP Pavilion, doposiaľ majú bilanciu 3 víťazstvá a 2 prehry, až trikrát sa hralo predĺženie.