NBA: Cleveland bez LeBrona Jamesa opäť prehral, Durant lídrom Oklahomy

štvrtok, 1. január 2015 06:05 | Autor: TASR

New York 1. januára (TASR) - Basketbalisti Clevelandu sa v zámorskej NBA naďalej trápia. Na Silvestra opäť bez svojej hviezdy LeBrona Jamesa podľahli doma Milwaukee jednoznačne 80:96 a prehrali štvrtý z uplynulých piatich duelov.

James vynechal pre zranené ľavé koleno druhý zápas za sebou, v zostave Cavaliers chýbali pre zdravotné problémy aj Kevin Love a Shawn Marion. V tretej štvrtine zaznamenali domáci iba sedem bodov, najmenej v sezóne. Ich streleckým lídrom bol s 25 bodmi Kyrie Irving, za Milwaukee zaznamenal o bod viac Brandon Knight.

V divácky atraktívnom a v skóre bohatom dueli uspela Oklahoma City doma s Phoenixom 137:134 po predĺžení, keď sa v jej drese blysol 44 bodmi a desiatimi doskokmi Kevin Durant. Na druhej strane zaznamenal Eric Bledsoe 29 bodov. Deviate stretnutie v sérii prehral New York, Knicks padli podľa očakávania na palubovke LA Clippers 78:99.

Výsledky NBA:

Boston - Sacramento 106:84, Indiana - Miami 106:95, LA Clippers - New York 99:78, Houston - Charlotte 102:83, Cleveland - Milwaukee 80:96, San Antonio - New Orleans 95:93 pp, Oklahoma City - Phoenix 137:134 pp