NBA: Cleveland bez LeBrona Jamesa opäť prehral, Durant lídrom Oklahomy (2)

štvrtok, 1. január 2015 08:05 | Autor: TASR

New York 1. januára (TASR) - Basketbalisti Clevelandu sa v zámorskej NBA naďalej trápia. Na Silvestra opäť bez svojej hviezdy LeBrona Jamesa podľahli doma Milwaukee jednoznačne 80:96 a prehrali štvrtý z uplynulých piatich duelov.

James vynechal pre zranené ľavé koleno druhý zápas za sebou, v zostave Cavaliers chýbali pre zdravotné problémy aj Kevin Love a Shawn Marion. V tretej štvrtine zaznamenali domáci iba sedem bodov, najmenej v sezóne. Ich streleckým lídrom bol s 25 bodmi Kyrie Irving, za Milwaukee zaznamenal o bod viac Brandon Knight.

Deviate stretnutie v sérii prehral New York, Knicks padli podľa očakávania na palubovke LA Clippers 78:99. V divácky atraktívnom a v skóre bohatom dueli uspela Oklahoma City doma s Phoenixom 137:134 po predĺžení, keď sa v jej drese blysol 44 bodmi, desiatimi doskokmi a siedmimi asistenciami Kevin Durant. Na druhej strane zaznamenal Eric Bledsoe 29 bodov.

Durant sa do hry vrátil po šesťzápasovej absencii zavinenej zranením členka. "Som šťastný, že môžem opäť hrať. Basketbal milujem tak veľmi, že ma zabíjalo pozerať sa na zápas iba z tribúny," citovala agentúra dpa slová Duranta, ktorý za 40 minút premenil 13 z 23 striel a všetkých 12 trestných hodov. "Bol to bláznivý a skvelý duel. Oba tímy si zaslúžili vyhrať," uviedol kouč domácich Thunder Scott Brooks.