Futbal: Gerrard po skončení sezóny odíde z Liverpoolu (2)
Londýn 2. januára (TASR) - Anglický futbalový stredopoliar Steven Gerrard v piatok oznámil, že po skončení sezóny opustí FC Liverpool. Kapitán "The Reds" však neposilní žiaden z konkurenčných tímov v anglickej Premier League. Podľa viacerých britských médií zamieri do americkej Major League Soccer.
"Toto je moja posledná sezóna v drese Liverpoolu. Rozhodol som môj odchod oznámiť uprostred sezóny, aby klub ani tréner Brendan Rodgers neboli vystavení rôznym špekuláciám a dohadom ohľadom mojej budúcnosti. Zatiaľ nechcem prezradiť, ktorý klub sa stane mojim novým pôsobiskom, no určite to nebude konkurent Liverpoolu," citovala slová bývalého kapitána anglickej reprezentácie agentúra AP. Gerrard odohral v drese Liverpoolu takmer 700 súťažných zápasov. V roku 2005 priviedol tím z Anfield Road k pamätnému triumfu v Lige majstrov po víťazstve nad AC Miláno.
UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v oboch odsekoch
