NBA: Chicago zdolalo Denver, Gasol zblokoval deväť lôpt (2)

piatok, 2. január 2015 11:05 | Autor: TASR

NBA: Chicago zdolalo Denver, Gasol zblokoval deväť lôpt (2) | zdroj: © TASR

Chicago 2. januára (TASR) - Basketbalisti Chicaga zvíťazili v noci na piatok v zámorskej NBA nad Denverom 106:101. "Býkov" v dramatickom závere potiahol rozohrávač Derrick Rose, ktorý zaznamenal 13 zo svojich 17 bodov v štvrtej časti hry.

Prvý polčas patril hosťom z Colorada, ktorí si v priebehu druhej štvrtiny vytvorili 14-bodový náskok. Po zmene strán sa však rozohrali Rose s Jimmym Butlerom a Bulls dokázali manko vymazať. Ako rozhodujúci sa z pohľadu výsledku ukázal výkon defenzív. Domáci v zápase zblokovali až 18 striel súpera, čím vytvorili nový klubový rekord. Presnú polovicu blokov zaznamenal španielsky pivot Pau Gasol, pre ktorého to bolo nové osobné maximum v kariére.

"Toľko blokov v jednom zápase si nepamätám. Najdôležitejšie bolo, že sa nám v závere podarilo streliť kľúčové koše a zastaviť tak nápor súpera. Bolo to náročné stretnutie," povedal po zápase starší z bratov Gasolovcov, ktorý k 9 blokom pridal aj 17 bodov a 9 doskokov.

Dramatické stretnutie videli aj diváci v Minneapolise, kam zavítalo Sacramento. Domáci ako najslabší tím Západnej konferencie dlho hrali s "kráľmi" vyrovnanú partiu, ale v závere doplatili na zbytočné chyby a nepremenené trestné hody. Triumf hostí spečatil spoza čiary trestných hodov 2,8 sekundy pred koncom rozohrávač Darren Collison. Wolves, ktorí prehrali desiate stretnutie za sebou, nestačilo na úspech ani 27 bodov nováčika Andrewa Wigginsa.

"V predchádzajúcich zápasoch sa nám nedarilo, toto víťazstvo sme potrebovali najmä po psychickej stránke. Teraz máme na čom stavať, čaká nás však veľa práce a zlepšovania sa," uviedol po stretnutí kouč Sacramenta Tyrone Corbin.