Cibulková postúpila cez Zvonarevovú do osemfinále

pondelok, 14. marec 2011 08:30 | Autor: TASR

Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do osemfinále dvojhry na prestížnom turnaji WTA BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (Premier Mandatory, dotácia 3,645 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku).

Cibulková nasadená ako dvadsiata piata zdolala jednu z favoritiek na celkový triumf a nasadenú trojku turnaja Veru Zvonarevovú z Ruska za 188 minút 4:6, 7:6 (4), 6:4. V dramatickej koncovke využila slovenská hráčka pri svojom podaní až šiesty mečbal. Súperkou Cibulkovej v súboji o postup do štvrťfinále bude Belgičanka Yanina Wickmayerová.

Dvadsaťjedenročná Cibulková hrá v Indian Wells po štvrtý raz v rade a do osemfinále dvojhry sa prebojovala prvýkrát. Rovnako premiérovo si dokázala poradiť s o päť rokov staršou svetovou trojkou Zvonarevovou, proti ktorej predtým v troch zápasoch uhrala jediný set. Zverenkyňa chorvátskeho trénera Željka Krajana má už istotu prémie 32 000 USD a 140 bodov do rebríčka.

Dvojhra žien - 3. kolo:
Dominika Cibulková (SR-25) - Vera Zvonarevová (Rus.-3) 4:6, 7:6 (4), 6:4 za 188 minút

Hantuchová sa prebojovala do štvrťfinále štvorhry

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 3. kola dvojhry a jedného stretnutia 2. kola štvorhry so slovenskou účasťou na tenisovom turnaji WTA Tour BNP Paribas Open v kalifornskom Indian Wells (Premier Mandatory, dotácia 3,645 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku):

Štvorhra žien - 2. kolo (osemfinále):
Daniela Hantuchová, Agnieszka Radwanská (SR/Poľ.) - Čchan Jung-ťan, Ťie Čeng (Čína-5) 6:3, 6:3