Hokej: HC'05 B. Bystrica - Dukla Trenčín 2:3 pp v 38. kole extraligy

utorok, 6. január 2015 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B.Bystrica - Dukla Trenčín 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0, -0:1)

Góly: 9. Bendík (Zigo), 33. Kafka (Handlovský, Kytnár) - 28. Lintner (Dudáš), 38. Nemec (Andersons, Lintner), 63. Dudáš (Melichárek). Rozhodcovia Kubuš, D. Konc - Junek, P. Šefčík, vylúčení 5:3, presilovky 1:2, v oslabení 0:0, 1832 divákov.

Už prvá šanca Trenčanov, v ktorej sa ocitol Šišovský v 2. min napovedala, že hostia pomýšľajú na body. Postupne však domáci, posilnení o ďalšiu posilu zo zámoria obrancu Peckhama, z nátlakovej hry vyťažili oveľa viac ako ich súper a občas mali len jediného protivníka v ceste, rozloženého brankára Konráda. V 9. min Trenčania hrubo podcenili prienik Bendíka a táto zábudlivosť sa im vypomstila. Bendík prekorčuľoval od rohu po čiare až k bránke a zasunul puk do siete. V druhej tretine hostia ešte viac ožili a v aktivite im pomohol najmä vyrovnávajúci gól Lintnera v 28. min. Veterán ľadu od značky vhadzovania vypálil k vzdialenejšej žŕdke a Košarišťan prvý raz kapituloval. V 33. min ukázal povestný nos na góly Kafka, v presilovke najskôr vystrelil Handlovský a vyrazený puk Kafka zo vzduchu trafil zblízke presne. Skóre sa opäť menilo v 38. min v presilovke, Andersonsova strela od modrej vyzerala nevinne, no po teči Nemca skončila v bránke a diváci sa mohli pripraviť na dramatické rozuzlenie. V tretej tretine sa hra kúskovala, 'barani' spočiatku viac okupovali útočné pásmo a v 44. min White i Handzuš vyskúšali postreh Konráda. Handzušova chuť na gól bola očividná, onedlho opäť v dobrom postavení nepridal gól, na ktorý obe mužstvá čakali ako na spásu. V 48. min Hlinkov nájazd zneškodnil Košarišťan, poradil si aj s dobrou strelou Dudáša a vyslal motivačný signál hráčom na ofenzívu. V presilovke gólovo takme vynikol Handlovský, v početnej prevahe si následne zahrali aj Trenčania a Dúdáš v samostatnom nájazde hneď po tom, ako skočil na ľad z trestnej lavice, trafil Košarišťana len do masky. Dilemu o víťazovi vyriešila presilovka hostí štyroch na troch v predĺžení, šancu najskôr spálil Melichárek, no Dudáš tvrdou strelou pod žŕdku v 63. min rozhodol.