Hossa strelil San Jose dva góly

utorok, 15. marec 2011 09:00 | Autor: TASR

Hossa strelil San Jose dva góly | zdroj: SITA

K víťazstvu Chicaga nad San Jose 6:3 v pondelkovom stretnutí zámorskej NHL prispeli výraznou mierou aj dvaja slovenskí hokejisti.

Marián Hossa strelil v presilovkách dva góly domáceho tímu, keď sa na začiatku druhej tretiny postaral najskôr o vyrovnanie na 2:2 a vzápätí poslal Blackhawks do vedenia 3:2. Pre Hossu, ktorého vyhlásili za druhú hviezdu duelu, to bol 20. a 21. presný zásah v sezóne. Jeho klubový spoluhráč Tomáš Kopecký si pripísal na konto dve asistencie. Podieľal sa na treťom góle Chicaga z hokejky svojho krajana a potom prihrával Niklasovi Hjalmarssonovi, ktorý v druhej tretine zvýšil na 5:2. Kopecký zatiaľ nazbieral dovedna 40 bodov (13+27) a v kanadskom bodovaní sa dotiahol na tretieho najlepšieho Slováka Mariána Gáboríka. Hossa si so 47 bodmi (21+26) upevnil pozíciu druhého najproduktívnejšieho slovenského hokejistu v aktuálnom ročníku profiligy.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Toronto - Tampa Bay 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)
Chicago - San Jose 6:3 (1:2, 5:1, 0:0) - Marián Hossa 2+0 a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu, Tomáš Kopecký (obaja Chicago) 0+2
Vancouver - Minnesota 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)