NBA: Knicks nestačili ani na Houston, natiahli čiernu sériu - sumáre, text (2)

piatok, 9. január 2015 11:05 | Autor: TASR

New York 9. januára (TASR) - Basketbalisti Houstonu Rockets vyhrali v noci na piatok v dueli zámorskej NBA na palubovke New Yorku Knicks 120:96 a prehĺbili tak hernú mizériu domácich. Knicks utrpeli už štrnástu prehru v rade a uzatvárajú poradie vo Východnej konferencii. V drese Rockets sa najviac darilo Jamesovi Hardenovi, ktorý sa na triumfe hostí podieľal 25 bodmi a to hral iba tri štvrtiny.

Newyorčania v posledných 25 zápasoch prehrali až 24-krát. Proti hosťom sa ani jednému z členov jeho základnej zostavy nepodarilo nastrieľať dvojciferný počet bodov, domácich tak ťahal nováčik Travis Wear s 21 bodmi.

Hráči Charlotte triumfovali v Toronte 103:95 a sériu víťazstiev predĺžili na štyri zápasy. Raptors, ktorí ešte v decembri viedli Východnú konferenciu, naopak prehrali štvrtýkrát za sebou.

Portland doma zdolal Miami 99:83 a s bilanciou 28:8 je druhým najlepším tímom profiligy. Hostia po polčase viedli, ale duel stratili v tretej štvrtine, ktorú prehrali 16:33. Domácich priviedol k triumfu 24 bodmi LaMarcus Aldridge, ktorý pridal aj 12 doskokov. Hosťom nestačilo 23 bodov Dwyanea Wadea. "Začali sme menej energicky a menej sústredene. V druhom polčase sme ale už hrali spôsobom, aký potrebujeme. Boli sme dobrí v defenzíve. Zápas rozhodla tretia štvrtina, v ktorej sme chytili strelecký rytmus," povedal pre zámorské médiá tréner Portlandu Terry Stotts.