Beh na lyžiach-SP: Tscharnke víťazom 6. etapy Tour de Ski, 39. Bajčičák

sobota, 10. január 2015 15:05 | Autor: TASR

Val di Fiemme 10. januára (TASR) - Nemecký bežec na lyžiach Tim Tscharnke zvíťazil v sobotňajších pretekoch v talianskom Val di Fiemme, 6. etape 9. ročníka prestížnej Tour de Ski. Dvadsaťpäťročný pretekár triumfoval na 15 km klasicky s hromadným štartom časom 46:48,8 min. Druhá priečka sa ušla Alexejovi Poltoraninovi z Ruska, ktorý prišiel do cieľa v rovnakom čase ako víťaz a o ich poradí rozhodla až cieľová fotografia. Tretí skončil Dario Cologna zo Švajčiarska s odstupom 0,3 s. Jediný Slovák na štarte Martin Bajčičák obsadil 39. miesto s mankom 3:25,9 minút.

Pre strieborného medailistu zo zimnej olympiády v Turíne v tímovom šprinte to bolo druhé víťazstvo v kariére vo Svetovom pohári.

Sedemetapová Tour de Ski vyvrcholí v nedeľu vo Val di Fiemme s ostrým stúpaním na zjazdovku Alpe Cermis pri Cavalese.