Hokej: HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 6:1 v 40. kole extraligy

nedeľa, 11. január 2015 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 4. Hudec (Handzuš, Kadura), 23. Biro (Kytnár, Bambúch), 25. M. Rosandič (Preisinger, Gachulinec), 37. Kytnár (Handlovský, Peckham), 40. Kytnár (Biro, Kafka), 49. Handlovský (Preisinger, Bambúch) - 58. Stupka (Klempa). Rozhodcovia Stano - Jobbágy, Rovenský, vylúčení 6:5, presilovky 2:0, v oslabení 1:1, zmeny: 41. Šúrek za Godlu (Piešťany), 1926 divákov.

V bránke hostí nastúpil bronzový na MS dvadsaťročných Godla, v útoku Petráš, primátor mesta Ján Nosko ocenil ďalších medailistov, banskobystrických mladíkov Dominika Jendroľa a Mislava Rosandiča, a tak zápas hneď v úvode nabral zaujímavé kontúry. Po dvoch tretinách však svietilo na ukazovateli skóre 5:0, žiadna dráma sa nekonala, aj preto, že domáci strelili góly, keď bolo najviac treba a v druhej tretine súpera deklasovali. Klinec do 'rakvy' spôsobil piaty gól Kytnára sekundu pred klaksónom a v podstate aj výstižne vyjadril prevahu 'baranov'. Účet zápasu otvoril v 4. min Hudec po presnej nahrávke od Handzuša a v úvode druhej tretiny pridal ďalší gól Biro v presilovke delovkou pod žŕdku ponad Godlovu vyrážačku. Aj bronzový na MS M. Rosandič sa gólovo zapísal, prvýkrát v sezóne, keď zvýšil na 3:0 pod žŕdku, tentoraz ponad lapačku Godlu. Hostia si toho veľa nevypracovali, v prvej tretine Holoviča v šanci zastavil Biro, v 16. min gólovo zaváňala strela Kutálka, po zmene strán spálil v 31. min asi najväčšiu šancu 'havranov' Klempa a v 33. min zobral na sebe prečíslenie a nepresné zakončenie Haring. Záver druhej tretiny domácim doprial, po chybe Peška sa v dorážke presadil Kytnár a rovnaký hráč aj zvýraznil pohromu hostí sekundu pred koncom druhej dvadsaťminútovky. Godla sa v bránke nechal vystriedať Śúrkom, no aj on v 49. min kapituloval. Handlovský opäť využil slabinu hostí v hre pred bránkou a dotlačil puk do siete už po šiestykrát. V 53. min obrovskú príležitosť aspoň na jeden gól zmárnil Leppänen a Košarišťan si mohol ustrážiť nulu na konte, keby ho v oslabení v 58. min po hrúbke v útočnej tretine neprekonal v samostatnom nájazde Stupka.