Beh na lyžiach-SP: Cologna vyhral v Rybinsku na 15 km voľne,pokazil Rusom radosť

piatok, 23. január 2015 14:05 | Autor: TASR

Rybinsk 23. januára (TASR) - Piatkové preteky na 15 km voľnou technikou v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach v ruskom Rybinsku sa stali korisťou Švajčiara Daria Colognu. Trojnásobný olympijský víťaz v zložitých podmienkach pri teplote 13 stupňov pod nulou "vypálil rybník" domácim reprezentantom, ktorí obsadili ďalšie štyri priečky. Druhý skončil s odstupom 16,3 sekundy Jevgenij Belov, tretie miesto obsadil Sergej Usťugov (+28,8).

Cologna si od štartu postupne budoval svoj náskok, v polovici pretekov mal na druhého Belova k dobru 10 sekúnd a v závere ešte zrýchlil. Do Rybinska necestovalo viacero špičkových pretekárov vrátane lídra SP a víťaza Tour de Ski Martina Johnsruda Sundbyho. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.