SZU-lyžovanie-beh: Zlato v pretekoch s hr.štartom pre Slonovovú, Segečová 35.(2)

sobota, 31. január 2015 13:05 | Autor: TASR

Štrbské Pleso 31. januára (TASR) - Kazašská bežkyňa na lyžiach Anastassija Slonovová získala zlatú medailu v sobotňajších pretekoch s hromadným štartom na 15 km voľnou technikou na 27. Svetovej zimnej univerziáde. Na Štrbskom Plese dosiahla čas 44:47,1 min. a o 8,8 sekundy predstihla druhú Rusku Svetlanu Nikolajevovú. Na tretej priečke finišovala Ewelina Marciszová z Poľska (+15,2).

Z dvojice slovenských reprezentantiek dosiahla lepší výsledok Eva Segečová, ktorá skončila s odstupom 6:11,1 min. na víťazku na 35. mieste. Barbora Klementová obsadila 39. priečku (+7:50,3).

Výsledky:

1. Anastassija Slonovová (Kaz.) 44:47,1 min., 2. Svetlana Nikolajevová (Rus.) +8,8 s, 3. Ewelina Marciszová (Poľ.) +15,2, 4. Viktoria Karkinová (Rus.) +28,8, 5. Maryna Ancyborová (Ukr.) +1:04,1, 6. Iris Pesseyová (Fr.) +1:04,1, ..., 35. Eva SEGEČOVÁ +6:11,1, 39. Barbora KLEMENTOVÁ (obe SR) +7:50,3

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o 2. odsek a výsledky.