NBA: Víťazná séria Atlanty trvá už 19 zápasov, vo Washingtone sa predlžovalo (2)

nedeľa, 1. február 2015 10:05 | Autor: TASR

New York 1. februára (TASR) - Basketbalisti Atlanty Hawks natiahli víťaznú sériu v zámorskej NBA už na 19 zápasov. V noci na nedeľu si doma poradili s Philadelphiou 91:85 a suverénne vedú tabuľku Východnej konferencie. V drese domácich sa 23 bodmi prezentoval pivot Al Horford. Atlanta v januári vyhrala všetkých 17 zápasov, čo sa jej podarilo ako prvému tímu v NBA.

"Veľmi ťažký zápas. Museli sme si to vybojovať do posledných síl akýmkoľvek spôsobom," povedal domáci Jeff Teague. "Al predviedol niekoľko skvelých kúskov. Keď sa zápas dostal do defenzívnej fázy, odviedol tam skvelú prácu," povedal na margo Horforda tréner Hawks Mike Budenholzer.

Zápas Washington - Toronto dospel až do predĺženia, po ktorom konečnú výhru 120:116 slávili hostia z Kanady. Raptors sa zahrávali s ohňom, keď premrhali 21-bodový náskok v druhom polčase, napokon ale ukoristili šiestu výhru za sebou.

Memphis zdolal na domácej palubovke Oklahoma City 85:74, vyhral šiesty zápas v sérii a jeho Zach Randolph dosiahol dvanásty double-double za sebou (tentoraz 21 bodov a 18 doskokov), čím je v tejto bilancii najlepší v lige.

Sacramento dokázalo uspieť na palubovke Indiany 99:94 a zastavilo nepríjemnú sériu ôsmich prehier. Výrazne k tomu pomohol Rudy Gay 31 bodmi. "Už sme veľmi potrebovali víťazstvo a toto bolo ťažko vydreté na palubovke súpera. V závere sme strácali náskok, ale dokázali sme to," povedal tréner hostí Tryrone Corbin.