Triatlon: Frintová zahájila SP pátým místem

nedeľa, 27. marec 2011 14:19 | Autor: Jan Linha

Úvodní podnik triatlonového světového poháru se již po několikáté odehrával v australském středisku Mooloolaba, kde Vendula Frintová obhajovala z loňského roku vítězství. Obhajoba se jí sice nevydařila, ale česká reprezentantka byla i tak s výsledkem spokojena.

V těžkých podmínkách, které dělal závodnicím hlavně déšť, zvítězila novozélandská závodnice Nicky Samuels před domácí hvězdou Emmou Moffatt, kterou porazila o dvacet sekund. Tuto dvojice ze zemí Commonweatlhu doplnila na stupních vítězů trochu překvapivě závodnice z Chile Barbara Riveros. Pro novozélandskou závodnici to byl premiérový triumf v SP, stejně jako pro Vendulu o rok dříve.

Vendula Frintová doběhla do cíle na pátém místě, když v těžkém finiši neodolala nástupu Kanaďanky Pauly Findlay a ve shodném čase obsadila pátou příčku. Česká závodnice, která se od roku 2010 zúčastňuje tzv. Programu olympijských stipendií, díky kterému získává od MOV měsíčně cca 10500kč na přípravu na Olympijské hry, sice nevystoupala na stupně vítězů, ale po zdravotních problémech je to pro ni doslova vysvobození.

Po plaveckém a cyklistickém úseku se Vendula držela zhruba v první polovině druhé desítky. Na závěr ale přišla její nejsilnější disciplína – běh. V tom měla ze všech závodnic startovního pole absolutně nejrychlejší běžecký čas a posunula se po cyklistickém úseku o více jak 10 míst. Na vítěznou Samuels naběhla Vendula dokonce téměř 2 minuty.

Po závodě Vendulin trenér navíc uvedl, že po těch všelijakých překážkách a zdravotních komplikacích, kterými si Vendula před sezónou prošla, má pro něj i pro Vendulu páté místo cenu zlata.