Hokej: HC'05 B. Bystrica - MHC Mountfield Martin 4:2 v 48. kole extraligy

streda, 11. február 2015 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - MHC Mountfield Martin 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 16. Kytnár (Bambúch, Handlovský), 48. Matoušek (Heizer), 55. Hudec (Matoušek), 59. Kytnár - 19. Važan (Markovič, Galamboš), 28. Jurášek (Themár, Fujerík). Rozhodcovia Kubuš - Stanzel, Výleta, vylúčení 4:8, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, 1282 divákov.

Zápas sa vyvíjal úplne inak ako sa podľa papierových predpokladov očakávalo. Po dvoch tretinách viedli hostia 2:1 a naplno využili benevolentnosť domáceho favorita. 'Barani' síce otvorili skóre, vďaka lepšie zvládnutej prvej tretine a väčšiemu množstvu šancí, no potom sa dostali do nepochopiteľného kŕča a na presnú trefu Kytnára v presilovke zo 16. min už nenadviazali. Kytnár sa k puku od Bambúcha natlačil pred bránkou dosť šťastne a akoby vyčerpal všetok strelecký potenciál domácich. V 19. min v početnej výhode najskôr Matejka mohol vyrovnať po šikovnom teči, no vzápätí Važan z ľavého kruhu nekompromisne Košarišťana v bránke prestrelil. V druhej tretine toho veľa Bystričania neukázali, len Hudec sa v 25. min márne pokúšal na dvakrát prekonať Čecha v bránke. V 28. min Jurášek po prieniku a v tlačenici pred bránkou zasunul puk do bránky, zaradoval sa premiérovému extraligovému gólu a odrazu mali viac iniciatívy na hokejkách Martinčania. Najväčšiu šancu spálil v 39. min Handlovský, v oslabení doslova ukradol puk v strednom páse, no klasický samostatný nájazd nepremenil a skóre nezrovnal. Väčšia aktivita chýbala u domácich aj v tretej tretine, korčuľovali dosť chaoticky a vlažne, v 46. min mali 27 sekúnd výhodu presilovky o dvoch hráčov a opäť neskórovali. O vyrovnanie sa postaral po rýchlej akcii a dve sekundy po skončení presilovky v 48. min Matušek, keď Heizerovu strelu vyrazil brankár Čech rovno pred neho. Hostí dosť vyčerpávali časté vylúčenia a zamestnávala defenzíva a aj na to doplatili, v 55. min našiel Matoušek vpredu v pohybe Hudeca a kapitán z pravého kruhu strelil tretí a rozhodujúci gól. V 56. min udelil rozhodca Martinčanom dva dvojminútové tresty a presilovka piatich na troch tesne pred koncom už hostí úplne rozhodila a zabrzdila. Našťastie pre nich si na trestnú lavicu o 45 sekúnd neskôr šiel sadnúť aj domáci Heizer a štyria na troch sa domáci nepresadili. Dve minúty pred koncom odvolali hostia brankára, no po hrúbke Markoviča na obrannej modrej spečatil víťazstvo 'baranov' do prázdnej bránky Kytnár.