NHL: Hossa strelil ďalšie dva góly, no Chicago podľahlo Vancouveru (3)

štvrtok, 12. február 2015 08:05 | Autor: TASR

New York 12. februára (TASR) - Slovenský útočník Marián Hossa opäť zažiaril v zámorskej hokejovej NHL. V domácom stretnutí s Vancoverom strelil dva góly, no jeho tímu to nestačilo a prehral 4:5 po predĺžení. Pre Hossu to boli tohtosezónne presné zásahy s poradovým číslom 15, resp. 16. Po stretnutí ho vyhlásili za druhú hviezdu zápasu.

NHL - sumáre:

CHICAGO - VANCOUVER 4:5 pp (0:0, 1:3, 3:1 - 0:1)

Góly: 21. Kane, 53. HOSSA (Saad, Toews), 58. Saad (Keith, Kane), 60. HOSSA (Kane, Rozsíval) – 25. Vey (Higgins, Vrbata), 27. Horvat (Kenins, Tanev), 32. Kassian (Sbisa, Higgins), 56. D. Sedin (Burrows, H. Sedin), 62. D. Sedin (H. Sedin, Sbisa). Brankári: Crawford - Läck, strely na bránku: 41:36, 21.346 divákov.

PITTSBURGH - DETROIT 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Góly: 2. Hörnqvist (Letang, Comeau), 13. Comeau (Hörnqvist), 24. Perron (Lapierre, Martin), 28. Spaling (Scuderi, Despres) – 34. Weiss (Zetterberg, Krönwall). Brankári: Fleury - Mrázek (41. Howard), strely na bránku: 21:24, 18.580 divákov.

SAN JOSE – WASHINGTON 4:5 pp (0:1, 3:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 21. Burns (Thornton, Couture), 21. Burns (Marleau, Nieto), 35. Couture (Nieto, Marleau), 55. Thornton (Pavelski, Karlsson) – 16. Beagle (Orpik, Latta), 27. Brouwer (Ovečkin, Bäckström), 52. Beagle (Carlson, Orpik), 54. Carlson (Johansson, Bäckström), 63. Ward (Green, Beagle). Brankári: Niemi – Holtby, strely na bránku: 30:33, 16.956 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 19:23 2 0 2 0 4 0

Tomáš Tatar (Detroit) 15:45 0 0 0 0 0 0

Tomáš Jurčo (Detroit) 10:38 0 0 0 -1 3 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumáre.