SZU-Snoubording: Snoubordista Dolník v slopestyle siedmy (2)

piatok, 13. február 2015 17:05 | Autor: TASR

Granada 13. februára (TASR) - Slovenská lyžiarka Jana Gantnerová obsadila v slalome žien na 27. Svetovej zimnej v španielskej Granade 15. miesto. Dvadsaťpäťročná reprezentantka zaostala za víťaznou Nórkou Theou Grosvoldovou o 3,68 s. Grosvoldová dosiahla súhrnný čas 1:38,72 min, striebro brala Nemka Monica Hübnerová (+0,47) a bronz Kanaďanka Eve Routhierová (+0,61). Ďalšia Slovenka Daniela Kamenická skončila na 28. pozícii so stratou 6,48 s, Kristína Saalová nedokončila prvé kolo.

Gantnerová si však odniesla medailu za tretie miesto v bodovej kombinácii. Organizátori udelili pretekárkam body za výkony z jednotlivých disciplín, na základe čoho získala súhrnný počet 372 b a zaradila sa za Nórku Maren Nessen Byrkjelandovú a Andorrčanku Carminu Pallasovú.

V piatkovom programe sa predstavil aj snoubordista Matej Dolník, ktorý obsadil v disciplíne slopestyle siedme miesto. Dvadsaťtriročnému reprezentantovi nevyšla ideálne prvá jazda, po ktorej figuroval až na 13. priečke. Kvalitnejší výkon predviedol v druhom kole a vďaka tomu si polepšil v celkovom hodnotení.

SZU:

lyžovanie - slalom žien: 1. Thea Grosvoldová (Nór.) 1:38,72 min, 2. Monica Hübnerová (Nem.) +0,47, 3. Eve Routhierová (Kan.) +0,61..., 15. Jana GANTNEROVÁ (SR) +3,68, 28. Daniela KAMENICKÁ (SR) +6,48, Kristína SAALOVÁ nedokončila 1. kolo

bodová kombinácia: 1. Maren Nessen Byrkjelandová (Nór.) 388 (super-G 96 + alpská kombinácia 110 + obrovský slalom 98 + slalom 84), 2. Carmina Pallasová (And.) 387 (100 + 89 + 110 + 88), 3. Jana GANTNEROVÁ (SR) 372 (80 + 103 + 103 + 86)