Beh na lyžiach: V Östersunde dominovali Nóri, Procházková prvýkrát bodovala (3)

sobota, 14. február 2015 16:05 | Autor: TASR

Beh na lyžiach: V Östersunde dominovali Nóri, Procházková prvýkrát bodovala (3) | zdroj: © TASR

Östersund 14. februára (TASR) - Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová vyhrala sobotňajší šprint klasickou technikou v rámci Svetového pohára vo švédskom Östersunde. Druhé miesto si vybojovala jej krajanka Maiken Caaspersen Fallová a tretia skončila domáca Stina Nilssonová. Slovenská reprezentantka Alena Procházková obsadila 29. priečku a prvýkrát v sezóne si tak pripísala body do celkového poradia SP.

Procházková dosiahla v kvalifikácii 22. najlepší čas a zabezpečila si postup do vyraďovacích bojov. V nich však skončila už vo štvrťfinále, keď vo svojom štvrtom rozbehu obsadila posledné šieste miesto s vyše šesťsekundovou stratou na prvú Fallovú. Za konečné 29. miesto si pripísala na konto dva body.

Sobotňajšie preteky jednoznačne ovládli nórske reprezentantky, keďže sa až šesť z nich prebojovalo do najlepšej sedmičky poradia.

Pretekárom z tejto severskej krajiny sa darilo aj v kategórii mužov, okrem víťazného Finna Haagena Krogha sa do najlepšej osmičky dostali ďalší štyria jeho krajania.

Jediný slovenský zástupca Peter Mlynár obsadil v kvalifikácii až 75. priečku a nepostúpil.

výsledky - šprint klasicky:

ženy: 1. Marit Björgenová (Nór.) 2:46,82 min, 2. Maiken Caspersen Fallová (Nór.) +1,80 s, 3. Stina Nilssonová (Švéd.) +2,03, 4. Kari Vikhagen Gjeitnesová (Nór.) +4,28, 5. Ingvild Flugstadová-Östbergová (Nór.) +6,51, 6. Celine Brunová-Lieová (Nór.) +12,35, ... 29. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR)

poradie SP v šprinte: 1. Björgenová 450, 2. Östbergová 430, 3. Fallová 383, 4. Nilssonová 300, 5. Brunová-Lieová 238, 6. Katja Višnarová 206, ... 73. PROCHÁZKOVÁ 2

poradie SP (po 23. z 28 pretkov): 1. Björgenová 1688 b, 2. Therese Johaugová (Nór.) 1143, 3. Heidi Wengová (Nór.) 1143, 4. Östbergová 1043, 6. Ragnhild Hagová (Nór.) 632, 6. Fallová 516, ... 108. PROCHÁZKOVÁ 2

muži: 1. Finn Haagen Krogh (Nór.) 2:25,28 min, 2. Alex Harvey (Kan.) +0,47 s, 3. Timo Andre Bakken (Nór.) +1,41, 4. Sondre Turvoll Fossli (Nór.) +4,27, 5. Matias Strandvall (Fín.) +5,86, 6. Alexander Panžinskij (Rus) 9,30, ... 74. Peter MLYNÁR (SR) - nepostúpil z kvalifikácie

poradie SP v šprinte: 1. Krogh 398, 2. Federico Pellegrino (Tal.) 356, 3. Alexej Petuchov (Rus.) 284, 4. Erik Brandsdal (Nór.) 242, 5. Tomas Northug (Nór.) 217, 6. Fossli 209

poradie SP (po 23, z 28 pretekov): 1. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) 1189, 2. Dario Cologna (Švaj.) 856, 3. Petter Northug (Nór.) 849, 4. Calle Halfvarsson (Švéd.) 811, 5. Jevgenij Belov (Rus.) 740, 6. Krogh 650

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o výsledky.