Lyžovanie-beh-SP: Kallová víťazne na 10 km voľne, Björgenová vyhrala SP

nedeľa, 15. február 2015 12:05 | Autor: TASR

Östersund 15. februára (TASR) - Švédska bežkyňa na lyžiach Charlotte Kallová triumfovala v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára na 10 km voľne v domácom Östersunde. Slovenská reprezentantka Alena Procházková finišovala na 48. mieste so stratou 3:03,05 minúty na víťazku.

Kallová pretavila znalosť domácich tratí v cenný triumf, ale druhá Nórka Marit Björgenová sa zasa teší z celkového triumfu vo Svetovom pohári. Tretia v nedeľu skončila ďalšia Nórka Therese Johaugová, ktorá už v celkovom hodnotení nemá šancu krajanku predbehnúť.

Pre Björgenovú je to už štvrtý celkový triumf vo Svetovom pohári. Šesťnásobná olympijská šampiónka ho ale získala prvýkrát od roku 2012. Počas celej sezóny dominovala a prvýkrát vyhrala aj prestížne Tour de Ski.