Lyžovanie-beh-SP: Krogh víťazne na 15 km voľne, Bajčičák na 55. priečke (3)

nedeľa, 15. február 2015 15:05 | Autor: TASR

Östersund 15. februára (TASR) - Švédska bežkyňa na lyžiach Charlotte Kallová triumfovala v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára na 10 km voľne v domácom Östersunde. Slovenská reprezentantka Alena Procházková finišovala na 48. mieste so stratou 3:03,05 minúty na víťazku.

Kallová pretavila znalosť domácich tratí v cenný triumf, ale druhá Nórka Marit Björgenová sa zasa teší z celkového triumfu vo Svetovom pohári. Tretia v nedeľu skončila ďalšia Nórka Therese Johaugová, ktorá už v celkovom hodnotení nemá šancu krajanku predbehnúť.

Pre Björgenovú je to už štvrtý celkový triumf vo Svetovom pohári. Šesťnásobná olympijská šampiónka ho ale získala prvýkrát od roku 2012. Počas celej sezóny dominovala a prvýkrát vyhrala aj prestížne Tour de Ski.

Medzi mužmi si na 15-kilometrovej trati po sobotňajšom triumfe v šprinte pripísal ďalšie víťazstvo vo Svetovom pohári Nór Finn Haagen Krogh. Do cieľa dobehol v čase 32:46,0 min, druhý Francúz Maurice Manificat finišoval s 13,5 sekundovou stratou na víťaza. Tretí skončil domáci reprezentant Marcus Hellner (33:04,9). Slovenský bežec na lyžiach Martin Bajčičák obsadil v posledných pretekoch pred štartom svetového šampionátu v severských disciplínach 55. priečku, keď dosiahol čas 35:14,4 min.

výsledky:

ženy, 10 km voľne: 1. Charlotte Kallová (Švéd.) 23:26,1 min., 2. Marit Björgenová +0:36,4, 3. Therese Johaugová +0:53,6, 4. Heidi Wengová +1:01,3, 5. Astrid Uhrenholdtová Jacobsenová (všetky Nór.) +1:08,3, 6. Nicole Fesselová (Nem.) +1:15,1, ... 48. Alena PROCHÁZKOVÁ (SR) +3:03,05

poradie v SP (po 23 z 27 pretekov): 1. Björgenová 1768 bodov, 2. Johaugová 1203, 3. Wengová 1093, 4. Flugstadová Östbergová 754, 5. Ragnhild Hagová 658, 6. Maiken Caspersenová Fallová (všetky Nór.) 516, ... 111. PROCHÁZKOVÁ 2

muži, 15 km voľne: 1. Finn Haagen Krogh (Nór.) 32:46,0 min., 2. Maurice Manificat (Fr.) +13,5 s, 3. Marcus Hellner (Švéd.) +18,9, 4. Hans Christer Holund (Nór.) +19,7, 5. Johan Olsson (Švéd.) +26,1, 6. Didrik Tönseth (Nór.) +28,5 ... 55. Martin BAJČIČÁK (SR) +2:28,4 min

poradie v SP: 1. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) 1211 b., 2. Dario Cologna (Švaj.) 876, 3. Petter Northug (Nór.) 864, 4. Calle Halfvarsson (Švéd.) 821, 5. Jevgenij Belov (Rus.) 752, 6. Krogh 750

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená 4. odsek, výsledky a poradie.