Hokej: HC'05 B. Bystrica - HC Košice 2:3 sn v 50. kole extraligy

nedeľa, 15. február 2015 20:05 | Autor: TASR

HC'05 B. Bystrica - HC Košice 2:3 sn (1:0, 1:1, 0:1, -0:0, 0:1)

Góly: 9. Bendík (Kadura, Zigo), 22. Guimond (Handlovský) - 30. Lapšanský, 42. Rachůnek (Bicek, Lapšanský), rozh. sam. nájazd Sojčík. Rozhodcovia J. Konc, Orolin - Gajan, Smrek, vylúčení 3:5, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, zmeny: 65. Corbeil za Košarišťana - 6. bez Pavúka, 1796 divákov.

Domáci nasadili v prvej tretine ostré tempo, s primeranou agresivitou do takej miery, že sa ich Košičania možno aj zľakli. Škoda len, že nevydržali v nasadení aj v druhej tretine, ktorá síce skončila zmierlivo, no inkasovaný gól z hokejky Lapšanského v 30. min po chybe v strednom pásme si mohli odpustiť. Dovtedy si domáci vytvorili dvojgólový náskok a v podstate hru kontrolovali. V 9. min Bendík švihom spoza hráča prekvapil Hyláka v bránke a v 22. min nový hráč zo zámoria od modrej Guimond trafil presne k ľavej žŕdke. Košičania vzhľadom na tabuľkové postavenie lídra a sériu siedmich víťazných zápasov pod taktovkou nového trénera Oremusa patria medzi najväčšie divácke lákadlá, no na ľade druhého v tabuľke presvedčivo nepôsobili. Strelecky sa presadzovali len veľmi málo, súvislejšie akcie si takmer nevypracovali a dostali sa pod trvalejší tlak, ktorý často len ťažko 'rozchodili'. Domáce štatistiky boli podstatne priaznivejšie, na šance vysoko viedli a ak by vyhrávali o tri, či viac gólov po dvoch tretinách, nebolo by to náhodné. V 3. min zaujalo nádejné sólo Handlovského, v 6-tej si nevládne ležiac na ľade svoje odtrpel hosťujúci Pavúk. Na ľade sa dosť iskrilo a šarvátky sa rodili ako na bežiacom pásme. V druhej tretine mrzela v 27. min Matouška nedôrazná strela, ku gólu mal po blafáku blízko Heizer a aj strely Kafku a Preisingera si žiadali presnejšie zakončenie. Košičania po góle trochu ožili, v 38. min preľakol Košarišťana v bránke strelou do hornej žŕdky Jánošík a naznačil, že v tretej tretine to bude boj na ostrie noža. A aj bol, hlavne po tom, čo Rachůnek ukážkovým blafákom v 42. min vyrovnal. Vzäpätí Bendík a Zigo sa snažili strhnúť vývin na stranu domácich a aj presilovka s obrovskou šancou Matouška im mohla pomôcť na preklopenie skóre. V 49. min netrafil odkrytú Hylákovu bránku Zigo a tlak domácich bol v tých chvíľach obrovský. Ku koncu ešte Matoušek na jednej a Bartoš na druhej strane sa pokúšali márne rozhodnúť, v 60. min nevyťažil nič ani Spilar, a tak o zápase rozhodla až nadstavba. V nej si už 'barani' boli vedomí toho, že v tabuľke dosiahli stý bod v sezóne, chceli však viac, hlavne získať skalp majstra a prerušiť mu víťaznú sedemzápasovú pieseň. O dvojbodovom víťazstve hostí rozhodli až samostatné nájazdy a domáci na ne nasadili svoju novú posilu zo zámoria brankára Corbeila. V dramatickom rozstrele až v deviatej sérii ukončil zápas Sojčík.