Hokej: HC'05 B. Bystrica - HK Nitra 2:3 v 51. kole extraligy

utorok, 17. február 2015 20:05 | Autor: TASR

Hokej: HC'05 B. Bystrica - HK Nitra 2:3 v 51. kole extraligy | zdroj: © TASR

HC'05 B. Bystrica - HK Nitra 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 8. Biro (Heizer, Kafka), 33. Handlovský (Kafka, Heizer) - 3. Tománek (Stümpel, L. Novák), 24. Lelkeš (Pupák, J. Štefanka), 35. Stümpel (Tománek, L. Novák). Rozhodcovia Baluška, T. Orolin - J. Tvrdoň, M. Oroilin, vylúčení 7:5, presilovky 0:1, v oslabení 0:0, 2092 divákov.

Ďalší zápas, ktorý mohol divákov zdvíhať zo sedadiel, rozhodoval aj o tom, kto sa usadí na druhom mieste tabuľky. Z hostí túžba udržať sa na nej viac vyžarovala, už aj preto, že v 3. min Tománek svojou typickou strelou bez prípravy prekvapil brankára Anderssona a otvoril skóre. Nová posila zo Švédska to mala v bránke ťažké, krst ohňom mu obrancovia neuľahčili a musel sa dosť zvŕtať, aby vydržal v bránke dôstojne celý čas. V 8. min Birov gól po dorážke domácim ulahodil a dosť povzbudil. Striel mali na ďalšie góly dostatočne, no Valenta v bránke nie a nie prekonať. Ku koncu tretiny narástla aj nervozita, dve menšie bitky za sebou spôsobili, že trestná lavica dlhé minúty nevychladla. V druhej tretine prišli, ako už často predtým, slabšie chvíľky 'baranov'. Zabrzdili sa dvoma oslabeniami za sebou a pri prvom Lelkeš aj za pomoci tela brankára Anderssona v 24. min opäť rozvlnil sieť. Aj keď sa scenár z prvej tretiny opakoval a Handlovský s prehľadom vyrazenú strelu v 33. min dotvoril do vyrovnávajúceho gólu, Nitrania v kombinačnej hre súpera zatienili. U domácich naopak výrazne viazla, možno aj preto, že sa predstavili s viacerými novými, alebo staronovými hráčmi, vrátane Surového i Gründlinga. V 35. min Stümpel po spolupráci s Tománkom opäť ukázal veľký prehľad a 'vešiakom' posunul svojich do vedenia. Aj ďalšie akcie hostí, H. Ručkaya v 33., Kuzmu i Stümpelov blafák v 38-ej boli výsledkom lepšieho ťahu na bránku hostí a domáci mali čo v tretej tretine naprávať. V tretej tretine sa obraz hry nezmenil a L. Novák v 45. min po krásnom sóle tiesnený trafil pravú žŕdku. Z tlaku domácich ubrali Kudrnove dve vylúčenia a keď sa vrátil na ľad, do konca chýbalo niečo vyše šesť minút. Záverečný tlak spojili domáci s nevydarenou presilovkou, a potom sa tri minúty pred klaksónom nechali oslabiť pre príliš veľa hráčov na ľade. Na power play im zostalo len 35 sekúnd a nič už z nej nevyťažili.