Lyžovanie-skoky-MS: Zlatá Vogtová: "Neverila som, že by som mohla zvíťaziť" (2)

piatok, 20. február 2015 19:05 | Autor: TASR

Falun 20. februára (TASR) - Nemecká skokanka na lyžiach Carina Vogtová triumfovala v piatkovej súťaži žien na strednom mostíku na majstrovstvách sveta vo švédskom Falune. Olympijská šampiónka zo Soči získala premiérové zlato z MS so súhrnnou známkou 236,9 bodov. Na druhom mieste skončila Japonka Juti Itová, ktorá zaostala o 1,8 b. Bronz sa ušiel vedúcej pretekárke po prvom kole Rakúšanke Daniele Iraschkovej-Stolzovej.

Bez cenného kovu ostala ďalšia japonská nádej Sara Takanašiová. Osemnásťročná talentovaná tínedžerka pokazila prvé kolo, po ktorom bola až deviata. V druhom kole predviedla jeden z najlepších výkonov, no na medailové pozície to už nestačilo a obsadila konečnú štvrtú priečku.

Prvé kolo vyšlo najlepšie Iraschkovej-Stolzovej, no druhý pokus nebol podľa jej predstáv a nakoniec sa musela uspokojiť "až" s tretím miestom. Naopak dobrú formu potvrdila Vogtová, ktorá bola priebežne druhá so stratou 3,7 bodov na líderku. V druhom kole jej namerali 92 m a vyšvihla sa na zlatú priečku. "Neverila som, že by som mohla zvíťaziť. Rok po olympijskom zlate je to ďalší obrovský úspech. Nesmierne sa z toho teším," netajila radosť Vogtová do kamier Eurosportu. Dvadsaťtriročná Nemka vybojovala pre svoju krajinu v piatok druhé zlato po tom, čo krátko pred ňou Johannes Rydzek ovládol súťaž jednotlivcov v severskej kombinácii.