Hokej: HK 36 Hant Skalica - HC'05 B. Bystrica 4:3 pp a sn v 52. kole extraligy

piatok, 20. február 2015 21:05 | Autor: TASR

Skalica 20. februára (TASR) -

HK 36 Hant Skalica - HC'05 Banská Bystrica 4:3 pp a sn (3:0, 0:2, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. Mráz (Dresler), 3. Bezúch (Barák, Všetečka), 13. Vaškovič (Chylo), rozhodujúci nájazd Brendl - 35. Matoušek (Hudec, Handzuš), 39. Handzuš (Bambúch, Kafka), 57. Hudec (Surový). Rozhodovali: D. Konc - Sčensný, Výleta, vylúčení: 2:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1139 divákov

Skóre zápasu otvoril už v 2. minúte pohotovou dorážkou Mráz a domáci tak zaskočili favorizovaného súpera. O minútu na to po skvelej individuálnej akcii na 2:0 zasunul Bezúch. Po tomto góle nastúpil do bránky Banskej Bystrice Košariščan. Domáci sa poctivým bránením snažili eliminonať kvalitu súpera. V 13. minúte na 3:0 zblízka zvýšil Vaškovič. Potom hrali domáci dve presilovky, no ani jednu početnú výhodu nevyužili, hoci šance na skórovanie mali. V 21. minúte mal dve čisté šance Zálešák, no Košarišťana neprekonal. V 29. minúte bol vylúčený Handlovský, domáci po výbornom ostreľovaní Košarišťana však z presilovky vyťažili len nastrelenú žrďku. V 35. minúte zaúradoval Handzuš a po jeho akcii na 1:3 znížil Matoušek. V 38. minúte bol vylúčený domáci Zukal a na 2:3 zblízka skóroval Handzuš a využil tak prvú presilovku hostí. Hostia sa v tretej časti hry snažili využiť svoju skúsenosť a hráčsku kvalitu na skorigovanie pre nich nepriaznivého skóre. Domáci, ktorí boli zatlačení vo vlastnej tretine sa obetavosťou snažili udržať priaznivý výsledok. V 53. minúte bol vylúčený Kousalík, domáci však túto výhodu nevyužili. Vzápätí bol vylúčený domáci Zukal a hostia dokázali premeniť svoju druhú presilovku na 3:3, keď presnou strelou vyrovnal Hudec. Päť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času bol vylúčený Handzuš, ale zápas dospel do predĺženia. V nastavenom čase mali šance na skórovanie hosťujúci Kudrna i domáci Mráz, no brankári boli na mieste. V samostatných nájazdoch uspeli len Skaličania, dvojbodovú výhru domácich zabezpečil Brendl.