piatok, 6. marec 2015 08:05 | Autor: TASR

New York 6. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík bol ústrednou postavou v zápase zámorskej NHL medzi jeho LA Kings a Montrealom.

Tridsaťtriročný útočník najprv po piatich minútach otvoril skóre stretnutia a 45 sekúnd pred koncom strelil druhý gól, čím vyrovnal na 3:3 a zariadil predĺženie. O víťazovi rozhodli napokon až samostatné nájazdy, v ktorých Gaborík premenil hneď prvý pokus "kráľov". Víťazný presný zásah si však pripísal Anže Kopitar a Los Angeles triumfovalo 4:3 pp a sn.

Svoj desiaty gól v tejto sezóne strelil útočník Toronta Richard Pánik. Dvadsaťštyriročný reprezentanta sa v zápase proti Tampe Bay presadil v záverečných minútach a uzavrel tým skóre duelu na konečných 2:4 z pohľadu Maple Leafs.

Darilo sa NY Islanders, ktoré aj vďaka 28 úspešným zákrokom slovenského brankára Jaroslava Haláka, triumfovalo nad Nashvillom 4:3. Obranca Ľubomír Višňovský si pri prvom góle "ostrovanov" pripísal asistenciu.