nedeľa, 8. marec 2015 07:05 | Autor: TASR

New York 8. marca (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v sobotňajšom zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad Philadelphiou Flyers 3:2 po predĺžení.

Kapitán medveďov Zdeno Chára otvoril skóre stretnutia v presilovej hre jeho šiestym gólom v ročníku, hostia potom otočili priebeh, no 14 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby vyrovnal Brad Marchand. A rovnaký hráč sa presadil aj v predĺžení, čím zaistil oba body pre domácich bojujúcich o účasť v play off.

V ďalšom stretnutí nestačil New York Islanders na Floridu a prehral 3:4 pp a sn, rozhodujúci nájazd premenil Jonathan Huberdeau. V bránke "ostrovanov" tento raz dostal prednosť Michal Neuvirth pred Jaroslavom Halákom. Obranca Ľubomír Višňovský sa do štatistík nezapísal. V tíme "panterov" chýbal útočník Tomáš Kopecký.