Elitná zostava piatkových zápasov MS v hokeji (1.5.)

sobota, 2. máj 2015 09:52 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava piatkových zápasov MS v hokeji (1.5.) | zdroj: © TASR

MS 2015 sa odštartovali štyrmi zápasmi, v ktorých si sily zmerali Kanada s Lotyšskom, USA s Fínskom, Česko so Švédskom a Rusko s Nórskom. Ktorým hráčom sa vo včerajších stretnutiach najviac darilo? Predstavujeme Vám Elitnú zostavu včerajšieho dňa majstrovstiev sveta.

Brankár

Connor Hellebuyck (USA) Bilancia: 29 úspešných zákrokov, 1 inkasovaný gól, 96,67% úspešnosť zásahov

USA pricestovalo na majstrovstvá sveta v hokeji 2015 s „no name“ brankármi. Mená Jack Campbell a Connor Helleybuyck toho veľa fanúšikom nehovoria, no druhý menovaný sa vo včerajšom stretnutí s Fínskom prezentoval v parádnom svetle, keď z tridsiatich pukov vyslaných z fínskych hokejok pustil za svoj chrbát len jednu jedinú. V zápase si udržal 96,67% úspešnosť zákrokov a bol stavebným kameňom úspešného ťaženia americkej reprezentácie v prvom stretnutí na tohtoročnom svetovom šampionáte. Svojím takmer bezchybným výkonom doviedol USA k cennému víťazstvu v pomere 5:1.

Obrancovia

Dan Hamhuis (Kanada) Bilancia: 0+2

Úspešné ťaženie majú za sebou aj kanadskí reprezentanti, ktorí vo svojom prvom zápase na turnaji pokorili Lotyšsko hladko 6:1. „Javorové listy“ bez väčších problémov od úvodných minút kontrolovali priebeh stretnutia a skvelý výkon v obrannej tretine predviedol zadák Vancouveru Canucks Dan Hamhuis. 32-ročný obranca si v úvodnom zápase na svoje konto pripísal dva kanadské body za asistencie, ku ktorým pridal dva plusové body a na ľade strávil 19 minút a 44 sekúnd, čo z neho spravilo druhého najvyťaženejšieho hráča v kanadskom tíme.

Torey Krug (USA) Bilancia: 0+2

24-ročný obranca prežíva kariéru ako z rozprávky. Napriek tomu, že nikdy nebol draftovaný, cez univerzitné súťaže sa prepracoval až do prvého tímu Bostonu Bruins, kde sa zaradil medzi najdôležitejších obrancov zostavy a tento rok debutuje v seniorskej americkej hokejovej reprezentácii, kde hneď pri svojom prvom zápase na šampionáte bol jednou z vedúcich postáv víťazstva USA nad Fínskom v pomere 5:1, keď maličký 175 centimetrov vysoký bek dvakrát prihrával spoluhráčom na góly a duel zakončil s tromi „pluskami.“

Útočníci

Matt Hendricks (USA) Bilancia: 2+1

Matt Hendricks má 33 rokov, no aj pre neho sú majstrovstvá sveta v hokeji 2015 prvým podujatím v americkej hokejovej reprezentácii. A USA dokonca vedie ako kapitán tímu. Hráč Edmontonu Oilers vzal svoju úlohu veľmi vážne, čo potvrdil svojím parádnym výkonom proti Fínsku. Na ľade strávil len 13 minút a 36 sekúnd, no to mu stačilo na to, aby si na svoje konto pripísal dva presné zásahy a jednu asistenciu.

Jason Spezza (Kanada) Bilancia: 2+1

Jedným z režisérov presvedčivého kanadského víťazstva proti Lotyšsku v pomere 6:1 bol aj útočník Dallasu Stars Jason Spezza. Skúsený center sa dvakrát strelecky presadil a k svojim presným zásahom pridal aj jednu gólovú prihrávku. Zápas zakončil s tromi plusovými bodmi v „tabuľke pravdy“ a po prvom dni sa tak spoločne s Hendricksom stal lídrom produktivity majstrovstiev sveta.

Danis Zaripov (Rusko) Bilancia: 1+2

Skúsený ruský rodák z Čeľjabinsku má za sebou vydarenú sezónu. S Metallurgom Magnitogorsk sa mu nepodarilo obhájiť titul v Kontinentálnej hokejovej lige, no jeho výborné individuálne výkony mu už tradične vyniesli miestenku na svetovom šampionáte. V úvodnom dueli sa Rusko popasovalo s Nórmi a zápas hneď od úvodu vzali do rúk favorizovaní obhajcovia titulu, ktorí napokon zvíťazili 6:2 a nemalý podiel mal na tom 34-ročný krídelník Zaripov, ktorý si na svoje konto pripísal tri body za gól a dve asistencie.