Elitná zostava nedeľňajších zápasov MS v hokeji (3.5.)

pondelok, 4. máj 2015 11:01 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava nedeľňajších zápasov MS v hokeji (3.5.) | zdroj: © TASR

V nedeľňajších stretnutiach MS 2015 sme boli svedkami ďalších vynikajúcich výkonov. V šiestich súbojoch padlo dovedna 35 gólov. Ktorým hráčom sa najviac darilo? Predstavujeme Vám Elitnú zostavu včerajšieho dňa majstrovstiev sveta v hokeji 2015.

Brankár

Pekka Rinne (Fínsko) Bilancia: 16 úspešných zákrokov, 1 shutout, 100% úspešnosť zásahov

Fínska hokejová reprezentácia bez väčších problémov zdolala dánsky národný tím rozdielom triedy 3:0 a gólman Pekka Rinne si pripísal do štatistík cenené čisté konto. Na shutout mu pritom stačilo len šestnásť úspešných zákrokov, no počas celého zápasu bol oporou „Suomi,“ dokázal sa vyhnúť zaváhaniam a predovšetkým vďaka jeho istote, ktorú dodával svojim spoluhráčom hokejisti z krajiny tisícich jazier bez väčších problémov ukočírovali svoj trojgólový náskok, ktorý si zabezpečili v druhom dejstve v rozpätí ôsmich minút.

Obrancovia

Andrej Meszároš (Slovensko) Bilancia: 2+0

S veľkým potešením zaradzujeme do našej elitnej zostavy aj obrancu Andreja Meszároša, ktorý sa stal mužom zápasu medzi Slovenskom a Bieloruskom. Dva presné zásahy zadáka Buffala Sabres rozhodli o víťazovi stretnutia, keď 29-ročný rodák z Považskej Bystrice najprv v 53. minúte vyrovnával nepriaznivé skóre na 1:1, aby vzápätí v druhej minúte predĺženia získal pre náš národný tím jeden bod navyše. Pre skúseného beka to boli zároveň jeho prvé dva góly v slovenskej reprezentácii.

Roman Josi (Švajčiarsko) Bilancia: 1+1

Náročný a vyrovnaný duel odohrali švajčiarski reprezentanti s reprezentáciou „galského kohúta.“ Francúzsko je veľmi nepríjemným súperom, ktorý dokáže potrápiť aj najväčších favoritov, no zverencom Glena Hanlona sa podarilo zvíťaziť v pomere 3:1 a najväčší podiel na víťazstve mal zadák Roman Josi, ktorý na ľade strávil 26 minút bez desiatich sekúnd, na svoje konto si pripísal víťazný gól a pridal k nemu aj jednu asistenciu.

Útočníci

Filip Forsberg (Švédsko) Bilancia: 3+1

Švédsko bez najmenších problémov zdolalo Rakúsko 6:1 a najväčší podiel na víťazstve mala švédska prvá formácia, ktorá sa postarala o päť gólov a dovedna pozbierala 11 kanadských bodov. Mužom zápasu sa stal mladý krídelník Filip Forsberg. Útočník Nashvillu Predators, ktorý sa v tejto sezóne radil medzi najlepších nováčikov National Hockey League, potvrdil svoj obrovský talent nastrieľaným hattrickom a jednou gólovou prihrávkou.

Matt Duchene (Kanada) Bilancia: 1+3

O najvyššie víťazstvo na tohtoročnom šampionáte sa zatiaľ postarali kanadskí hokejisti, ktorí si hravo poradili s národným výberom Nemecka, ktorému nadelili „desiatku.“ V tíme „javorových listov“ zahviezdili viacerí hráči. Claude Giroux pozbieral tri body za bilanciu 1+2, Taylor Hall sa prezentoval hattrickom, no najlepší výkon v zápase podal útočník Colorada Avalanche Matt Duchene, ktorému v štatistikách pribudli štyri kanadské body. V zápase sa raz strelecky presadil a na svoje konto si pripísal ďalšie tri gólové prihrávky, vďaka ktorým spomínaný Taylor Hall strelil hattrick.

Jevgenij Dadonov (Rusko) Bilancia: 2+2

Fantastický hrací deň prežil aj krídelník ruskej zbornej Jevgenij Dadonov. 26-ročný útočník sa na víťazstve Ruska so Slovinskom v pomere 5:3 podieľal dvomi gólmi a rovnakým počtom asistencií. Čerstvý šampión Kontinentálnej hokejovej ligy s tímom SKA Petrohrad má momentálne na svojom konte bilanciu 2+3, s ktorou spoločne s Mattom Ducheneom a spoluhráčom Vadimom Šipačjovom vedie produktivitu MS v hokeji 2015 v Česku.