Elitná zostava štvrťfinálových zápasov MS v hokeji (14.5.)

piatok, 15. máj 2015 10:16 | Autor: Dávid Lech

Elitná zostava štvrťfinálových zápasov MS v hokeji (14.5.) | zdroj: © TASR

Štvrťfinálové stretnutia majstrovstiev sveta v hokeji 2015 sú za nami. Ktorým hráčom sa v nich najviac darilo? Predstavujeme vám Elitnú zostavu včerajšieho dňa majstrovstiev sveta v hokeji 2015.

Brankár

Mike Smith (Kanada) Bilancia: 24 úspešných zákrokov, 1 shutout, 100% úspešnosť zásahov

Fantastický zápas odohrali v štvrťfinále Kanaďania, ktorí nedali svojim bieloruským súperom čo i len najmenšiu šancu a do semifinále postúpili po víťazstve 9:0. Výsledok bol pre Bielorusov príliš krutý. Počas stretnutia si dokázali vypracovať viacero sľubných šancí, no gólman kanadského výberu Mike Smith kryl úspešne všetkých 24 pukov, ktoré smerovali na jeho bránu a pripísal si na svoje konto shutout.

Obrancovia

Brent Burns (Kanada) Bilancia: 2+2

Jedným zo strojcov vysokého kanadského víťazstva bol obranca Brent Burns, ktorý v minulosti nastupoval aj na pozícii krídelníka. Svoj ofenzívny inštinkt dokonale potvrdil vo včerajšom stretnutí, keď si na svoje konto pripísal už v 27. sekunde víťazný gól duelu a po šesťdesiatich minútach mu v štatistikách svietili perfektné štyri kanadské body za dva góly a rovnaký počet asistencií. Na ľade strávil 18 minút a 19 sekúnd a do „tabuľky pravdy“ si pripísal 3 plusové body.

Sami Lepistö (Fínsko) Bilancia: 0+2

Fínska hokejová reprezentácia nedokázala poraziť domácich Čechov a ich sen o medailovom zisku sa tak rozplynul už v štvrťfinále po výsledku 3:5. Veľmi kvalitným výkonom sa v súboji prezentoval bek „Suomi“ Sami Lepistö. Čerstvá posila Salavatu Julajev Ufa sa so svetovým šampionátom rozlúčila dvomi gólovými prihrávkami a dvomi „pluskami.“

Útočníci

Tyler Seguin (Kanada) Bilancia: 3+0

Tyler Seguin sa v súčasnosti radí medzi najobávanejších kanonierov a svojej povesti neostal nič dlžný ani v štvrťfinálovom súboji s Bieloruskom, keď konto bieloruského brankára Kevina Lalandeho zaťažil tromi gólmi a bol vyhlásený za najlepšieho hráča svojho tímu v zápase. Na hattrick mu pritom stačilo stráviť na ľade len 13 minút a 41 sekúnd.

Jevgenij Malkin (Rusko) Bilancia: 2+1

Veľmi pútavý duel medzi sebou odohrali ruskí a švédski reprezentanti. Ruská zborná viedla v zápase už 3:0, no „tri korunky“ trojgólovú stratu dokázali zmazať a nechýbalo veľa, aby diváci mohli byť svedkami fantastického obratu. Proti však bol ruský forward Jevgenij Malkin, ktorý neprežil najvydarenejšiu skupinovú fázu, no jeho čas prišiel v ten najpotrebnejší moment, keď v 56. minúte strelil víťazný gól stretnutia a zápas napokon zakončil s bilanciou 2+1.

Jaromír Jágr (Česko) Bilancia: 2+1

Jaromír Jágr svojou výkonnosťou v 43 rokoch ohuruje celý svet. Proti Fínsku bol hlavnou postavou českého víťazstva. Na gólmana Pekku Rinneho vyslal sedem streleckých pokusov, z toho dva z nich boli úspešné. K svojim dvom presným zásahom pridal taktiež jednu asistenciu, na ľade strávil vyše sedemnásť minút a na konci stretnutia ho zaslúžene vyhlásili za najlepšieho hráča svojho tímu. Ak bude pokračovať vo svojich výkonoch aj v bojoch o medaile, účasť v All-Star tíme turnaja by ho nemala minúť.